Vestas a DSV Panalpina vytvorili partnerstvo

Globálny dopyt po veternej energii v kombinácii s rastúcou veľkosťou veterných turbín si vyžadujú komplikovanejšiu logistiku a dopravu. Spoločnosti Vestas a DSV Panalpina preto vytvorili strategické partnerstvo v tejto oblasti.

Vďaka partnerstvu bude DSV Panalpina vykonávať a riadiť prichádzajúcu aj odchádzajúcu nákladnú a špeciálnu prepravu spoločnosti Vestas. Spojením skúseností spoločnosti Vestas so špeciálnou dopravou s rozsiahlejšími logistickými znalosťami DSV Panalpina sa partnerstvo zameriava na zjednodušenie globálneho nastavenia prepravy a na generovanie úspor z rozsahu činností oboch firiem.

Na rastúcom trhu s veternou energiou sú prepravné výkony kľúčové pre súčasný a budúci úspech spoločnosti Vestas. Na dosiahnutie týchto cieľov chce Vestas ešte viac spolupracovať so svojimi zákazníkmi a partnermi.

Cieľom partnerstva je ťažiť z výhod kombinovania globálnej stopy spoločnosti DSV Panalpina so 60.000 zamestnancami v 90-tich krajinách a z kompletného rozsahu služieb v celom dodávateľskom reťazci s výkonmi spoločnosti Vestas a s jej bezkonkurenčnými skúsenosťami v oblasti špeciálnej prepravy projektov, ktoré vyplývajú z dodávok a inštalácie viac ako 70.000 veterných turbín v 80-tich krajinách. Spoločnosť Vestas má ročne zhruba 500.000 prichádzajúcich zásielok a každý rok používa viac ako 900 plavidiel.