V Maďarsku už dopravcovia zaplatia mýto s DKV BOX EUROPE

Odteraz môžu dopravcovia hradiť mýtne poplatky v Maďarsku prostredníctvom univerzálneho mýtneho boxu DKV BOX EUROPE v režime „Post-Pay“. Súčasťou maďarského mýtneho systému HU-GO sú diaľnice, rýchlostné a národné cesty.

„Naši zákazníci mohli dlhé roky platiť za maďarské mýto iba jedným spôsobom – v režime predplateného mýta. S radosťou preto oznamujem, že naši zákazníci môžu po prvý raz využiť výhodný spôsob následnej úhradou „Post-Pay“, ktorý sa ľahšie používa a má pozitívny dopad na ich likviditu,“ hovorí Jérôme Lejeune, riaditeľ divízie mýta v spoločnosti DKV Euro Service. Zákazníci DKV mohli doteraz využívať na platbu maďarského mýta výlučne kartu DKV CARD.

Rakúske daňové orgány sa nedávno rozhodli nevyplácať vratky DPH z dieselových palív prepravným spoločnostiam z krajín, ktoré nie sú členmi Európskej únie. Mnohí prepravcovia, napríklad z Turecka, Srbska alebo Veľkej Británie, tak čoraz viac využívajú ako tranzitnú krajinu práve Maďarsko.

Aj pre nich je tým pádom ideálnym riešením univerzálny mýtny box DKV BOX EUROPE, ktorý umožňuje platbu mýta v Nemecku, Belgicku, Francúzsku, Rakúsku, Španielsku, Portugalsku, Bulharsku a tiež v tuneloch Warnow, Herren a Liefkenshoek.