UPS rozširuje letecké operácie v Kansas City

Parkovanie nákladného lietadla s veľkým trupom si vyžaduje veľa priestoru. Parkovacia rampa UPS na medzinárodnom letisku v Kansas City sa preto zrenovuje a rozšíri z dvoch parkovacích miest na päť. Nová rampa bude mať 49.610 m2, čo je viac ako deväť futbalových ihrísk.

Parkovanie Boeingu 767, lietadla s rozpätím krídiel 167 stôp, si vyžaduje úzku koordináciu medzi pilotmi a pozemnou posádkou v celom parkovacom priestore. Zložité sú najmä ostré zákruty, pretože B 767 je viac ako 180 stôp dlhé a piloti sedia niekoľko stôp pred nosovým kolesom. Ak chcú správne postaviť lietadlo na stredovú čiaru parkovacieho miesta, musia lietadlo pretáčať. Let sa totiž končí až vtedy, pilot lietadlo „zablokuje“, zatiahne parkovaciu brzdu, mechanik zalomí kolesá a pilot vypne motory.

Okrem rozšírenia novej rampy bude spoločnosť UPS na svojej bráne inštalovať aj nové triediace zariadenie schopné zmanipulovať až 5000 balíkov za hodinu. Výstavba zariadení UPS v Kansas City by sa mala začať koncom októbra a dokončiť na jeseň 2021.

Foto: ch-aviation