UPS podporí distribúciu schválenej vakcíny

Spoločnosť UPS oznámila svoje zapojenie a úplnú podporu distribučných snáh pre vakcínu COVID-19 od spoločnosti Pfizer-BioNTech, ktorá sa stane súčasťou operácie Warp Speed. Vakcína spoločnosti Pfizer a BioNTech, schválená americkým úradom pre kontrolu potravín a liečiv (EUA), je prvou nasadenou do mesačného globálneho preteku na vývoj bezpečných vakcín na boj proti šíreniu vírusu COVID-19.

Spoločnosť UPS v priebehu prvých dní presunie vakcínu Pfizer-BioNTech COVID-19 do štátov určených spoločnosťou Pfizer, Inc. na základe objednávok prijatých predstaviteľmi spoločnosti Operation Warp Speed ​​a CDC. Je to nepochybne historický počin nielen pre vývoj vakcín, ale aj pre ich účelné nasadenie.

Manažment UPS strávil mesiace strategickým plánovaním s predstaviteľmi spoločnosti Operation Warp Speed ​​a jej zákazníkmi v oblasti efektívnej logistiky vakcín, a tak nadišiel čas uskutočniť plán. Vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19 pochádzajú zo skladov v Michigane a Wisconsine. Vakcíny budú prevezené do zariadení UPS Worldport v Louisville, kde budú expedované spoločnosťou Next Day Air do vybraných destinácií vrátane nemocníc, kliník a ďalších zdravotníckych zariadení na naočkovanie zdravotníckych pracovníkov.

Foto: The Seattle Times