Unilever a JD skúmajú nové riešenia supply chain

Spoločnosti Unilever a JD Logistics podpísali memorandum o porozumení na podporu udržateľných podnikateľských iniciatív v dodávateľskom reťazci. Na základe existujúcich strategických vzťahov s JD.com, jedným z najväčších čínskych maloobchodníkov, bude Unilever užšie spolupracovať s JD Logistics, nezávislou obchodnou skupinou pod JD.com, ktorá poskytuje inteligentné služby digitálneho dodávateľského reťazca a logistické služby s cieľom vytvoriť rámec identifikovať príležitosti na inováciu a udržateľný rast.

Dohoda je založená na spoločnom záväzku udržateľnosti. Partneri preskúmajú príležitosti na digitalizáciu a modernizáciu ekosystému Unilever-JD, od recyklácie a zberu plastov, až po najmodernejšie dodávkové riešenia pre milióny zákazníkov na celom svete a vyvinie dopravné iniciatívy s nižšou uhlíkovou náročnosťou.

Dohoda je vynikajúcou príležitosťou na presadenie efektívnych riešení dodávateľského reťazca pre budúcnosť. Siete a technológia spoločnosti JD Logistics ponúkajú príležitosti na zlepšenie zákazníckej logistiky a prepravných schopností spoločnosti Unilever a na zaistenie ešte väčšej transparentnosti, rýchlosti a efektívnosti v celom dodávateľskom reťazci.

Keďže spoločnosť Unilever si pred dvoma rokmi vybrala spoločnosť JD ako čínskeho poskytovateľa logistiky, tieto dve spoločnosti spolupracovali, aby čínskym spotrebiteľom poskytli vynikajúce skúsenosti so zákazníkom. Spoločnosť JD Logistics sa už dlho angažuje vo vývoji inteligentných, digitálnych a udržateľných riešení dodávateľského reťazca a táto dohoda je dôležitým krokom v úsilí o udržateľný rozvoj pre lepšiu budúcnosť.