UAL spúšťa dopravu medzi Holandskom a východnou Afrikou

Spoločnosť Universal Africa Lines (UAL) začína novú priamu dopravu medzi severozápadnou Európou a východnou Afrikou s plánovanými linkami v Mozambiku, Tanzánii a Keni.

„Pôjde o priamu linkovú dopravu (bez prekládky) s mesačnými plavbami a bude sa prevádzkovať popri našich existujúcich službách do západnej Afriky,“ informuje spoločnosť. Plavby bude uskutočňovať vysokozdvižná flotila spoločnosti UAL, ktorá je schopná prepraviť projektový náklad, hromadnú prepravu, voľne uložené látky a kontajnery.

Prvá plavba je plánovaná na 9. novembra a uskutoční ju loď MV Andesborg. Plavidlo sa na cestu vydá z holandského Moerdijku a vpláva do miest Pemba, Palma, Mtwara, Dar Es Salaam, Mombasa, Maputo, Beira a Nacala.

„V tomto roku sme začali našu novú stredomorskú dopravu do západnej Afriky, teraz vstupujeme na trh východnej Afriky. Východná Afrika je nový hotspot pre ropu a plyn. Sme presvedčení, že na tomto rozvíjajúcom sa trhu môžeme uplatniť naše osvedčené služby,“ komentuje Harald Maas, riaditeľ spoločnosti UAL Netherlands

Foto: Project Cargo Journal