Super centrum posilní sieť UPS v Nemecku

Spoločnosť UPS oznámila výstavbu nového super hubu za 160 mil. eur v nemeckom Hannoveri-Langenhagen. Po dokončení bude jedna z najväčších investícií spoločnosti UPS mimo USA slúžiť ako dôležité centrum a ponúkne firmám lepší prístup k inteligentnej globálnej logistickej sieti spoločnosti.

Maloobchodný online predaj, ktorý by mal v Nemecku dosiahnuť tento rok takmer 70 miliárd eur, vytvoril nevídaný dopyt po službách spoločnosti UPS. Transformácia existujúceho strediska triedenia a distribúcie v Hannoveri-Langenhagen umožní firmám všetkých veľkostí v Nemecku osloviť nových obchodných zákazníkov a spotrebiteľov na celom svete.

Pokročilá automatizačná technológia spoločnosti UPS zdvojnásobí kapacitu triedenia z 15.000 balíkov za hodinu na 30.000. Pre objemné predmety nainštalujú experti samostatný systém ich spracovania.

Po dokončení druhej fázy výstavby v roku 2023 bude mať nové centrum 24.000 m2, čo zodpovedá trom futbalovým ihriskám. Prvá fáza výstavby bude zahŕňať výstavbu novej budovy popri existujúcom zariadení. Dokončená bude v lete 2021. Druhá fáza bude zahŕňať zbúranie existujúceho triediaceho a distribučného centra a výstavbu druhej budovy. Nové zariadenie je súčasťou viacročného európskeho investičného plánu zameraného na modernizáciu a rozšírenie siete UPS na celom kontinente.

Spoločnosť UPS pôsobí v Nemecku od roku 1976. V krajine má v súčasnosti 86 prevádzkových zariadení vrátane európskeho leteckého uzla na letisku v Kolíne nad Rýnom.

Foto: Suply Chain World magazine