Spoločnosť Voltia rozširuje svoju flotilu na Balkáne

Spoločnosť Voltia, európsky líder v oblasti mestských elektrododávok, expanduje na Balkán. Tam v súčasnosti po rozšírení spolupráce s DPD (Slovinsko, Chorvátsko) a srbskou kuriérskou spoločnosťou Bex predstavuje svoje elektrické dodávky.

Dodanie prvých dvanástich elektrických dodávok Nissan e-NV200 XL Voltia predstavuje ďalší míľnik v ekologizácii dodávateľskej siete v balkánskom regióne. Voltia je súčasťou tohto projektu ako poskytovateľ vozidiel a konzultant v oblasti elektromobility. Slovenský špecialista na elektromobilitu bol zodpovedný za výrobu vozidiel pre DPD a Bex, a v súčasnosti podporuje obe spoločnosti pri zavedení týchto vozidiel do ich miestnych doručovateľských flotíl v Chorvátsku, Slovinsku a Srbsku.

Juraj Ulehla, výkonný riaditeľ spoločnosti Voltia, zdôrazňuje význam rozšírenia ekologizačných snáh v celej Európe: „Vytvorenie efektívnej dodávateľskej infraštruktúry na celom kontinente je dôležitou úlohou pre logistický priemysel. Vďaka svojej ambicióznej zelenej stratégii je DPD jedným z motorov budovania čistej logistiky v Európe. Voltia je preto hrdá, že môže podporovať DPD, teraz už aj v Chorvátsku a Slovinsku.“

„Sme tiež nadšení, že podporíme ekologické úsilie spoločnosti Bex v Srbsku. Všetky trhy sa musia podieľať na tom, aby sa Európa stala čistejšou súčasťou sveta. Bex robí správne kroky a my radi prispievame k posilneniu ich aktivít,“ dodáva Juraj Ulehla.