Spoločnosť Volkswagen Slovakia plánuje rozšírenie logistického centra

Volkswagen Slovakia pokračuje v investičných aktivitách. Najnovšie plánuje vybudovanie logistického centra s infraštruktúrou v novej rozšírenej časti areálu bratislavského závodu. Centrum bude zabezpečovať logistiku a dodávku materiálov pre montážnu halu H3a, s ktorou bude priamo stavebne prepojené. Súčasťou stavby budú obslužné komunikácie, manipulačné a spevnené plochy ako aj sadové úpravy. Investícia vytvorí 90 nových pracovných miest.

Ako doplnila hovorkyňa fabriky Lucia Kovarovič Makayová, rozšírenie logistického centra súvisí s avizovanými novými projektami, predovšetkým s prípravou na príchod nového plne elektrického modelu Porsche Cayenne. „Začiatok stavebných prác je plánovaný na koniec tohto roka. Aktuálne sa logistické centrum rozprestiera na ploche 125-tis. m2, pričom bude rozšírené o ďalších 25-tis. m2,“ doplnila.

Automobilka ohlásila masívne investície už počas svojej marcovej tlačovej konferencie. V rokoch 2023 až 2027 by to malo byť viac ako 1 mld. eur. Vo fabrike vrcholí príprava projektu BETA+, ktorého súčasťou je príchod nových modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb. Súbežne s tým sa pripravuje už ohlásený príchod nového elektrického Porsche Cayenne. Bratislava má však prísľuby aj na ďalšie projekty v závode.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6,5 mil. vozidiel. Aktuálne produkuje automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up! a Škoda Karoq. Spoločnosť vlani dosiahla obrat vo výške 9,73 mld. eur a zisk pred zdanením na úrovni 278 mil. eur. Z jej výrobných liniek zišlo 268 685 vozidiel štyroch koncernových značiek. Zamestnáva 11-tis. pracovníkov.

Zdroj: SITA