Spoločnosť Prologis uvádza koncept „small flexi units“

Spoločnosť Prologis v rámci rozširovania portfólia svojich služieb uvádza na trh úplne nový koncept, ktorý reaguje na výrazný dopyt zo strany rýchlo rastúcich spoločností a start-upov. Koncept „small flexi units“ bol úplne prvýkrát spustený v Prologis Park Bratislava, kde Prologis rozdelil 4800 metrov štvorcových plochy na štyri samostatné jednotky s rozlohou od 600 do 1500 metrov štvorcových.

Hlavným cieľom „small flexi units“  je pomôcť dynamickým podnikom rásť, ale priestory sú vhodné aj ako flexibilnejší variant pre väčšie spoločnosti. Tri zo štyroch jednotiek v budove 2 už obsadili globálna špedičná spoločnosť, výrobca zberných a triediacich strojov a logistická spoločnosť.

Keďže Prologis poskytuje hodnoty presahujúce rámec nehnuteľností všetkým svojim zákazníkom bez ohľadu na veľkosť ich podnikania, noví nájomcovia budú môcť využívať služby špecializovaného tímu pre zákaznícku skúsenosť a o priateľskú atmosféru parku sa Prologis postará prostredníctvom iniciatívy PARKlife.

„Hlavným cieľom konceptu ‚small flexi units‘ je pomôcť dynamicky sa rozvíjajúcim podnikom plniť ich krátkodobé ciele súvisiace s expanziou,“ hovorí Jakub Randa, manažér prenájmov a zákazníckej skúsenosti Prologis na Slovensku. „Zavedením tohto konceptu reagujeme na výrazný dopyt po malých skladových priestoroch s flexibilnými nájomnými podmienkami. Silu dopytu ihneď potvrdil veľký záujem o naše prvé menšie jednotky v Bratislave. Tri zo štyroch sme prenajali do mesiaca od uvedenia na trh.“