Spoločnosť IPP Group expanduje do Poľska

Spoločnosť IPP Group, jeden z popredných európskych združovateľov trvalo udržateľných drevených paliet do maloobchodného reťazca a dodávateľských reťazcov FMCG, oznámila prvé kroky svojho širšieho rozšírenia do východnej Európy. Dlhodobý rodinný špecializovaný podnik, ktorý zaznamenal stabilný rast v rôznych odvetviach uviedol, že prvým strategickým rozvojovým rozvojom bude Poľsko – trh, ktorý sa snaží využiť silu obehového hospodárstva.

Na podporu iniciatívy IPP vymenoval Tomasza Saczeka za výkonného riaditeľa. Má viac ako 20-ročné skúsenosti s logistickými riešeniami pre popredných maloobchodníkov a výrobcov bieleho tovaru.

Podľa manažmentu IPP nastal optimálny čas na to, aby sa firma etablovala v Poľsku, kde je informovanosť o výhodách združovania paliet (úspory z rozsahu, synergie a efektívnosť) vyššia ako kedykoľvek predtým. Poľské spoločnosti si totiž začínajú uvedomovať dôležitosť znižovania uhlíkovej stopy a význam trvalo udržateľného rastu.

Stratégiou firmy IPP je stať sa spoločným európskym združením so silným zastúpením v najdôležitejších ekonomikách kontinentu. Mnoho jej zákazníkov pôsobí v západnej a južnej Európe, ale v snahe rozšíriť svoje geografické pokrytie a zvýšiť hustotu siete sa IPP zameriava na expanziu aj do východnej Európy.

Foto: ipp-pooling.com