Spoločnosť Garbe v Piešťanoch spustila výstavbu v Garbe Green Parku

Výstavbu objektu s rozlohou 8000 štvorcových metrov v Garbe Green Park Piešťany štartuje spoločnosť Garbe Industrial Real Estate, zameriavajúca sa na logistické a priemyselné nehnuteľnosti.

Do priestorov s rozlohou 3000 štvorcových metrov sa nasťahuje ako prvá spoločnosť Inalfa, dizajnér, výrobca a dodávateľ strešných okien pre automobilový priemysel. Zostatok bude podľa riaditeľa Garbe pre rozvoj obchodu v Českej a Slovenskej republike Martina Stratova k dispozícii na prenájom od mája 2022.

Spoločnosť so sídlom v nemeckom Hamburgu vstúpila na slovenský trh v júni tohto roka, keď oznámila plán výstavby dvoch objektov s celkovou rozlohou 26.000 štvorcových metrov. „Výstavba sa začala krátko po akvizícii pozemku. Spoločnosť Inalfa je líder a inovátor vo svojom odbore a sme radi, že môžeme jej rozvoj na Slovensku podporiť,“ povedal Stratov.

Dodal, že stavba zahŕňa rozsiahle zelené riešenia, niektoré sa na trhu objavia prvýkrát. Green Park, nachádzajúci sa 300 metrov od diaľničného zjazdu na Piešťany, je podľa jeho slov vlajkovou loďou spoločnosti v oblasti udržateľnosti v regióne strednej a východnej Európy. Priamo v parku bude prebiehať recyklácia vody, ktorá bude čerpaná z vlastnej studne. Budovy budú vybavené tepelnými čerpadlami s cieľom minimalizovať uhlíkovú stopu. Na pozemku budú zachované lúky, pôvodné zalesnenie a miesto na umiestnenie včelích úľov.

Zdroj: TASR

Foto: europe-re.com

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.