Spoločnosť DHL Parcel odchádza zo slovenského trhu

Na Slovensku bude o jednu kuriérsku spoločnosť menej. Z krajiny odchádza kuriérsky gigant, spoločnosť DHL Parcel. Dôvod je jednoduchý a prostý – obrovská konkurencia. Milovníci online nákupov však nemusia vešať hlavy. Je pre nich zabezpečená náhrada.

Prvé informácie o tom, že spoločnosť plánuje opustiť slovenský trh, prišli ešte počas leta. Manažment pôvodne plánoval ukončiť činnosť začiatkom tohto roka. Nakoniec to však bolo o niečo skôr – koncom kalendárneho roka. „Spoločnosť DHL Parcel Slovensko, ktorá je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Deutsche Post DHL Group, nasmerovala ukončenie svojej prepravnej činnosti k 31.12.2019,” uviedla pre Glob.sk marketingová špecialistka spoločnosti Beáta Barlíková.

Dôvod tohto kroku je prostý – môžu za to rýchle zmeny konkurenčného prostredia a silná konkurencia. Spoločnosť preto prehodnotila svoje strategické možnosti. „S cieľom dosiahnuť profitabilný rast v prosperujúcom cezhraničnom e-commerce obchode uzavrela spoločnosť DPDHL Group spoluprácu s InTime, dcérskou spoločnosťou Rakúskej pošty,” uviedla Barlíková.

V praxi to znamená, že cezhraničné zásielky bude doručovať firma InTime, vnútroštátne ale nie. Zákazníci tak budú profitovať z kvalitných služieb a krátkych dodacích lehôt. DHL Parcel na svojej stránke uvádza, že pôsobí vo viac ako 220 krajinách a teritóriách na celom svete, vďaka čomu je najmedzinárodnejšou spoločnosťou na svete. S vyše 520.000 zamestnancami poskytuje riešenia pre takmer nekonečný počet logistických potrieb.