Spoločnosť DACHSER úplne prechádza na zelenú elektrinu

Poskytovateľ logistiky DACHSER získava 100 % elektrickej energie, ktorú spotrebuje na celom svete, z obnoviteľných zdrojov. Štvornásobne pritom zvyšuje množstvo zelenej elektriny, ktorú sám vyrába pomocou fotovoltaických systémov.

Od 1. januára 2022 bude spoločnosť DACHSER odoberať len elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov. To znamená, že logistická spoločnosť, ktorá prevádzkuje 387 vlastných pobočiek v 42 krajinách, zvyšuje podiel zelenej energie z približne 60 % na 100 %.

V Nemecku a Holandsku už rodinná spoločnosť prešla na zelenú energiu skôr. Okrem toho spoločnosť DACHSER výrazne posilní vlastnú výrobu energie z obnoviteľných zdrojov. Ako prvý krok inštaluje a rozširuje fotovoltaické systémy na strechách svojich európskych logistických pobočiek a kancelárskych budov. Do roku 2025 sa súčasná kapacita viac ako zoštvornásobí na vyše 20 000 kWp inštalovaného výkonu.

„S globálnym prechodom na nákup elektrickej energie výlučne z veternej, solárnej a vodnej energie implementujeme dva základné piliere našej stratégie ochrany klímy. Zároveň rozširujeme vlastnú výrobu ekologickej elektriny,“ vysvetľuje Stefan Hohm, Chief Development Officer (CDO) v spoločnosti DACHSER. „Tieto aktivity znižujú našu uhlíkovú stopu. Náš dopyt zároveň zvyšuje výrobu ekologickej energie a prispieva k rozšíreniu kapacity výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov v Európe.“

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.