Spoločnosť cargo-partner získala holandské Transcargo

Po roku úspešnej spolupráce v sklade spoločnosti Transcargo v Roermonde získala spoločnosť cargo-partner holandskú logistickú firmu. Začala tak postupnú integráciu spoločnosti Transcargo do skupiny cargo-partner, ako súčasť svojej stratégie expanzie v západnej Európe.

Spoločnosť cargo-partner dokončila akvizíciu so spoločnosťou Transcargo v Holandsku 16. februára 2021, čím upevnila rastúcu stopu spoločnosti v západnej Európe. Táto investícia rozširuje pôsobenie cargo-partner v Holandsku a dopĺňa existujúce portfólio služieb a produktov o odborné znalosti spoločnosti Transcargo v oblasti logistiky, služieb s pridanou hodnotou a pozemných služieb.

Prvá úplná akvizícia v histórii cargo-partner

Integráciu spoločnosti Transcargo povedie cargo-partner Network BV, ktorá bola založená v Holandsku v roku 2006. Stefan Krauter, CEO cargo-partner, o význame tejto investície: „Toto je prvá úplná akvizícia v histórii cargo-partner a bude výrazne podporovať naše strategické ciele expanzie našich end-to-end schopností a nášho západoeurópskeho podnikania. Nasledujúc pozitívny vývoj našich aktivít v regióne Beneluxu, vrátane zastúpení na letisku v Liège a v Roermonde, ktoré sme otvorili minulý rok, je to ďalší krok v našej pokračujúcej expanzii.“

Spája západnú, strednú a východnú Európu

V máji 2020 nadviazal cargo-partner partnerstvo so spoločnosťou Transcargo, kanceláriou a skladom v holandskom Roermonde. Sklad sa nachádza na strategickom logistickom hotpointe do 250 km od 10 miliónov obyvateľov, s ideálnym napojením na letisko a prístav a blízko hraníc s Belgickom, Luxemburskom a Nemeckom. Kancelária Roermond bude spracovávať početné národné, medzinárodné a pozemné zásielky, zatiaľ čo nový sklad bude fungovať ako európske distribučné centrum pre regionálnu a globálnu logistiku.

Logistické centrum ponúka 17.000 m² úložného priestoru a so sieťou cargo-partner v strednej a východnej Európe je spojené dvoma týždennými linkami z Roermondu do hubu spoločnosti blízko viedenského letiska. Odtiaľ cargo-partner poskytuje širokú škálu linkových spojení v celom regióne s miestnou distribúciou na poslednú míľu do 24 až 28 hodín. Navyše cargo-partner ponúka aj kombinované riešenia cestnej a železničnej dopravy z a do Číny prostredníctvom mnohých železničných uzlov v Európe.

Vzájomné výhody pre zákazníkov oboch spoločností

cargo-partner má v súčasnosti v Holandsku viac ako 50 zamestnancov v troch prevádzkach, v Rotterdame, Schiphole a Roermonde. Stefan Krauter je v otázke pokračujúcej spolupráce so spoločnosťou Transcargo veľmi optimistický: „Keď ideme vpred v procese integrácie, našim hlavným zameraním je udržať si všetkých zákazníkov spoločnosti Transcargo a zabezpečiť nepretržitý, vysoko kvalitný servis, doplnený o ďalšie portfólio služieb, ktoré cargo-partner ponúka. Rovnako aj naše vlastné vzťahy so zákazníkmi budú profitovať z rozšíreného rozsahu služieb, rastu odborných znalostí a zvýšenia prevádzkovej dokonalosti. cargo-partner a Transcargo sa budú naďalej snažiť ponúkať našim zákazníkom najlepšie end-to-end riešenia naprieč Európou.“

FOTO: Ester Horvath