Spoločnosť cargo-partner rozširuje globálnu stopu v Ázii

Spoločnosť cargo-partner efektívne premenila svoje zastúpenie v Jakarte na plne funkčnú pobočku, aby ďalej posilnila svoj záväzok v juhovýchodnej Ázii, strategicky veľmi dôležitom regióne pre spoločnosť. Táto expanzia je logicky ďalším krokom pre cargo-partner, keďže obchod z a do Indonézie neustále rastie.

S rastovými faktormi viac ako 15 % v oblasti nákladnej dopravy plánuje cargo-partner úspešne rozšíriť svoje obchodné aktivity v Indonézii, ktorá je v súčasnosti 16. najväčšou ekonomikou na svete. Rozšírenie bolo možné po tom, čo indonézska vláda v roku 2021 zmenila miestne predpisy, povoľujúc zahraničným logistickým spoločnostiam začleniť sa ako podniky v úplnom zahraničnom vlastníctve. To umožňuje cargo-partner poskytovať svoje služby priamo zákazníkom v Indonézii, čo legálne nebolo možné v rámci zastupiteľského štatútu. Vzhľadom na veľkosť Indonézie a jej priemyselných areálov je otvorenie kancelárie v Jakarte, s jedenástimi zamestnancami, len prvým krokom k zvýšeniu stopy cargo-partner v krajine. Kancelária v Jakarte ponúka miestnym zákazníkom, zámorským kanceláriám, partnerom a agentom širokú škálu logistických riešení, ktoré pokrývajú medzinárodnú, ale aj vnútroštátnu nákladnú prepravu.

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, uvádza: „Využili sme túto príležitosť, ktorú nám dala indonézska vláda, a premenili sme našu zastupiteľskú kanceláriu na plne funkčnú pobočku v Jakarte. Nedávno sme rozšírili našu sieť pobočiek v Austrálii a po pridaní Indonézie pokračujeme v napĺňaní našej stratégie expanzie v regióne. Toto bol pre nás ďalší dôležitý a logický krok. Tešíme sa, že budeme podporovať našich indonézskych zákazníkov najlepšie ako vieme, pretože zákazník je v centre všetkého, čo robíme.“

Potvrdená odbornosť v juhovýchodnej Ázii

cargo-partner naštartoval svoje aktivity v Ázii v roku 2004 otvorením dvoch kancelárií v Číne a na Taiwane. O štyri roky neskôr rozšíril poskytovateľ logistiky svoje zameranie na ASEAN región otvorením kancelárií v Thajsku a Singapure. V nasledujúcich rokoch pokračoval cargo-partner vo svojom raste v juhovýchodnej Ázii pobočkami v Malajzii (2011), Vietname (2013), Mjanmarsku (2017) a Kambodži (2018). Dnes je cargo-partner v regióne zastúpený viac ako 200 zamestnancami a svojim zákazníkom ponúka široké spektrum služieb.

Foto: Ester Horvath