Scania vyhlasuje súťaž SCANIA CO2NTROL CUP 2020

Scania znovu prichádza s obľúbenou súťažou pre majiteľov a vodičov nákladných vozidiel CO2NTROL CUP. Slováci patria dlhodobo k absolútnej svetovej špičke a potvrdili to aj v minulom ročníku. Aj tento rok sa bude v priebehu troch mesiacov vyhodnocovať skóre Scania Driver Support, spotreba, prepravný výkon a ďalšie kritériá ovplyvňujúce ekonomiku a bezpečnosť prevádzky.

Do minulého ročníka súťaže SCANIA CO2NTROL CUP bolo na Slovensku prihlásených 543 vozidiel a celkom sa podarilo ušetriť vyše 34 tisíc litrov nafty. “Potešilo nás toto číslo, ale už od začiatku nám nešlo len o úsporu pohonných hmôt a nižšie emisie. Zamerali sme sa aj na samotnú bezpečnosť prevádzky, kde je predvídavosť a plynulosť pri riadení jedným z hlavných faktorov možného zlepšenia,” hovorí Matěj Venhoda, manažér servisných služieb Scania CER.

Scania vychádza v ústrety požiadavkám vodičov a pre tento rok tak posunie štart súťaže už na 1. apríla. Počas nasledujúcich troch mesiacov sa bude hodnotiť rad kritérií, ako napríklad skóre Scania Driver Support, prepravný výkon, voľnobeh, spotreba paliva a ďalšie. Pre zaistenie objektívneho priebehu súťaže SCANIA CO2NTROL CUP 2020 musí tiež každé registrované vozidlo najazdiť minimálne 5000 km mesačne.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetky vozidlá Scania s komunikátorom C200 alebo C300 (vozidlá vyrobené po 7/2011). Vzhľadom k vyhodnocovaniu súťaže na základe dát z vozidla, nie je potrebné nikde cestovať, obetovať voľný čas alebo sa inak obmedzovať. Stačí len jazdiť ako obvykle a byť lepší ako ostatní.

Každý mesiac Scania vyhlási najúspešnejšieho vodiča, ktorý získa poukaz v hodnote 150 EUR na tovar z kolekcie Scania Truck Gear. Pre prvých 30 za celé obdobie súťaže je potom pripravený záverečný večierok a traja absolútne najlepší sa potom môžu tešiť na zájazd do výrobného závodu Scania vo Švédsku.

Viac informácií o súťaží a prihlášku nájdete na adrese: www.scaniacontrolcup.sk