Saloodo! – platforma pre nákladnú dopravu v Turecku

Program Saloodo! od spoločnosti Deutsche Post DHL uvádza na trh prináša platformu digitálnej cestnej nákladnej dopravy do ďalšieho kľúčového regiónu – Turecka. Intuitívne a užívateľsky prívetivé digitálne riešenie bolo prvýkrát uvedené na trh v Nemecku v roku 2017 a je k dispozícii už v niekoľkých ďalších európskych krajinách vrátane Rakúska, Dánska, Holandska a Poľska.

Platforma DHL, ktorá sa rýchlo presúva na rozvíjajúce sa trhy mimo Európy, už bola zavedená na Blízkom východe a v subsaharskej Afrike. Rovnako ako Turecko geograficky a hospodársky spája Európu a Áziu, Saloodo! spája prepravcov a dopravcov prostredníctvom bezpečných a transparentných prepravných zmlúv na digitálnom trhu, čím zvyšuje pohodlie a efektívnosť na ďalší kontinent. Turecko je pre spoločnosť kľúčovým trhom, pretože okrem toho, že je bránou do Ázie, vidí aj rastúci dopyt po inteligentných logistických riešeniach v krajine.

Saloodo! kombinuje online výmenu tovaru a digitálne zasielateľstvo do jednej platformy. Je to prvá digitálna platforma dostupná v regióne, ktorá ponúka spoľahlivé a ľahko použiteľné rozhranie, prostredníctvom ktorého môžu prepravcovia a poskytovatelia dopravy spolupracovať. Všetky zmluvné vzťahy na platforme podporuje globálna a regionálna odbornosť DHL, ktorá poskytuje dopravcom efektívnu dopravu, istotu a primerané ceny za poskytnuté služby.

Foto: FreightWaves