Rozsiahle náborové programy Amazonu v USA, Kanade a Veľkej Británii

Svetový gigant Amazon, ktorý pokračuje v rozširovaní služieb zákazníkom, prijme do svojej siete v sektore logistiky 75 000 ľudí v USA a v Kanade. Firma oznámila zvýšenie počiatočných platov v rámci svojich sietí na 17 USD za hodinu a náborové bonusy až do výšky 1000 USD. Okrem toho ponúka zamestnancom na plný úväzok sociálne výhody v oblasti zdravotného poistenia, platenú rodičovskú dovolenku a prístup k rôznym príležitostiam na zvyšovanie kvalifikácie financovaných spoločnosťou, vrátane inovatívneho programu Career Choice.

Koncom marca začala spoločnosť uskutočňovať očkovacie akcie v logistických centrách v Missouri, Nevade a Kansase. Program sa teraz rozšíril na viac ako 250 miest v USA a v Kanade. Na mnohých miestach spoločnosť Amazon uzavrela partnerstvo s miestnymi orgánmi s cieľom rozšíriť svoj očkovací program na rodiny zamestnancov v rámci svojho záväzku na bezpečnosť zamestnancov na pracovisku aj doma. Iniciatíva je doplnkom k internému testovaciemu programu Amazonu COVID-19, ktorý naďalej poskytuje zamestnancom v prvej línii prístup k dobrovoľnému bezplatnému testovaniu na viac ako 800 miestach po celom svete.

Spoločnosť Amazon tiež oznámila, že v roku 2021 vytvorí vo Veľkej Británii viac ako 10 000 nových stálych pracovných miest, čím do konca roka zvýši svoj celkový počet zamestnancov vo Veľkej Británii na viac ako 55 000. Amazon počas troch rokov investuje 10 miliónov libier do školenia 5 000 zamestnancov v oblasti nových zručností prostredníctvom programu Amazon Career Choice. Desaťtisíc nových stálych pracovných miest bude k dispozícii v širokom spektre oblastí vrátane módy, digitálneho marketingu, strojárstva, video produkcie, vývoja softvéru, cloud computingu, AI a strojového učenia a ďalších v pobočkách v Londýne, Manchestri, Edinburghu a Cambridge.

V letných mesiacoch tohto roku plánuje Amazon otvoriť nové plniace centrum v Hinckley. Spoločnosť otvorí aj centrum na príjem balíkov v Doncasteri a nové plniace centrá v Dartforde, Gatesheade a vo Swindone, z ktorých každé v priebehu tohto roka vytvorí viac ako 1300 stálych pracovných miest.

Foto: Dreamstine