RÖHLIG SUUS Logistics otvára prvý zahraničný sklad v ČR

Najväčší poľský logistický operátor RÖHLIG SUUS Logistics otvára vo štvrtom kvartáli tohto roku svoj prvý sklad v Českej republike. Na českom trhu rastie dopyt po komplexných logistických službách, preto si spoločnosť zvolila pre svoju novú pobočku juhovýchodnú časť krajiny. Brno je piatou lokáciou RÖHLIG SUUS Logistics s.r.o.

RÖHLIG SUUS Logistics je komplexná logistická spoločnosť, ktorej stratégia kladie dôraz na diverzifikáciu a medzinárodný rozvoj podnikania. Jedným z popredných zahraničných podnikov skupiny je česká pobočka, ktorá v minulom roku zaznamenala nárast tržieb o 56 %. Ponuka služieb zahŕňa cestnú, leteckú, námornú, železničnú dopravu a služby 4PL. Nová investícia umožní rozšíriť portfólio o kompletný servis zmluvnej logistiky, zahrňujúci napr. e-commerce služby, odbavovanie LCL a distribúciu zásielok v tuzemsku a do susedných krajín.

„Pozícia Českej republiky ako významného logistického centra neustále rastie. Česká republika je tiež druhým kľúčovým partnerom Poľska z hľadiska exportu a obratu tovaru. Pobočka v Brne zvýši naše prevádzkové kapacity a umožní nám rozšíriť ponuku služieb. Toto bude mať významný vplyv na budúci rozvoj našej siete medzinárodnej a vnútroštátnej LCL prepravy a zmluvnej logistiky v regióne” hovorí Jiří Chládek, výkonný riaditeľ RÖHLIG SUUS Logistics pre Českú a Slovenskú republiku.

Spoločnosť pôsobí na českom trhu od roku 2018. Nová pobočka sa bude nachádzať v GLP Parku Brno – Holubice. Brnensko je charakteristické svojou strategickou polohou ─ je významným miestnym obchodným uzlom s výbornou dopravnou dostupnosťou do Poľska, na Slovensko, do Maďarska a Rakúska. Sklad začne fungovať v 4. štvrťroku 2022. Skladové priestory RÖHLIG SUUS Logistics budú predstavovať viac ako 8 000 m2.

Každé z nových skladových zariadení RÖHLIG SUUS Logistics spĺňa najvyššie ekologické štandardy a má certifikáciu BREEAM. Na strechách brnenského skladu sú inštalované fotovoltaické panely a špeciálny systém zachytávania dažďovej vody. Toto umožní dažďovú vodu znovu využiť o.i. na účely starostlivosti o zeleň obklopujúcu objekt. V areáli budú k dispozícii nabíjačky pre elektromobily. Okrem toho bude spoločnosť používať vysokozdvižné vozíky s lítium-iónovými batériami namiesto vozíkov s kyselinovými batériami, čo výrazne zvyšuje bezpečnosť zamestnancov a životného prostredia. Brnenská pobočka vytvorí nové pracovné miesta odhadom pre 30 zamestnancov.