Roboty MiR transformujú logistiku vo firme TE Connectivity

Mobile Industrial Robots (MiR) oznámil, že spoločnosť TE Connectivity, Tier 2 dodávateľ do automobilového priemyslu, implementovala vo výrobnom zariadení v maďarskom Ostrihome šesť robotov MiR200 s cieľom optimalizovať vnútropodnikovú logistiku. Flotila robotov MiR výrazne zrýchlila prepravu potrebných surovín a desiatok miliónov elektrických konektorov a zásuviek vyrobených každý deň, čím sa zvýšila produktivita prepravy. Projekt je súčasťou globálnej stratégie zameranej na plnú automatizáciu interných procesov manipulácie s materiálom v zariadeniach TE Connectivity na celom svete.

„Najväčšou výhodou robotov MiR je, že sa môžu pohybovať kdekoľvek bez koľajníc a vodiacich pruhov, takže sa dajú rýchlo preprogramovať tak, aby vyhovovali dynamickému prostrediu našich výrobných závodov,“ povedal Roberto Lu, viceprezident technológie v spoločnosti TE Connectivity. „Závod v Ostrihome je jednou z najdôležitejších lokalít v našom AMR programe. Tím odvádza vynikajúcu prácu a získava cenné skúsenosti s AMR. “

Flotila MiR200 podporuje logistiku

Flotila šiestich robotov MiR200 plní v továrni dva typy úloh s vopred naprogramovanými misiami, ktoré do prevádzky uviedli sami zamestnanci prostredníctvom užívateľsky prívetivého softvéru MiR Fleet. Päť AMR prepravuje suroviny a hotové výrobky medzi skladom a pracoviskami určenými na ďalšie spracovanie. Šiesty robot sa používa v plne automatizovanom nastavení so špeciálnym, na mieru vyrobeným modulom. Automatická baliaca stanica, ktorá je umiestnená vedľa vstrekovacieho stroja, počíta hotové výrobky a v prípade naplnenia úložného priestoru automaticky privolá robota. MiR200 v rámci svojej misie zdvihne prázdny kôš, nahradí ho plným a prepraví a uloží ho do skladu. Potom, čo prostredníctvom softvéru MiR Fleet zamestnanec robot nastaví a spustí, nie je už potrebný ďalší zásah človeka. Tento proces je prototypom automatizovaného vysokozdvižného skladového systému testovaného v ostrej prevádzke.

Ľahká implementácia, jednoduchá obsluha

Po bezproblémovom prechode na procesy autonómnej vnútropodnikovej logistiky, spoločnosť TE Connectivity teraz testuje robotické inovácie, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji. Jedným z príkladov je riešenie využívajúce webové kamery a technológiu umelej inteligencie (AI) založenej na strojovom učení. MiR robot deteguje, či sa v danej oblasti nenachádza iný robot iného typu než AMR, aby tak zabránil možným kolíziám.

„S autonómnymi mobilnými robotmi od MiR máme pozitívne skúsenosti,“ uviedol Gábor Miszler, analytik kontinuálneho zlepšovania v TE Connectivity. „Systém je ľahko použiteľný, flexibilný a extrémne spoľahlivý, pričom roboty nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu.“ Spoločnosť TE Connectivity vytvorila v rámci spolupráce s MiR novú výrobnú divíziu, ktorá má plne využiť schopnosti robotov a automatizovať internú manipuláciu s materiálom.

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.