Robotické doručovanie bude mať ďalších päť britských miest

Co-op a Starship Technologies potvrdili plány na rozšírenie svojho partnerstva pridaním nových robotov, ktorými rozšíria flotilu v Británii a zároveň spustia robotické doručovacie služby v piatich nových mestách. „Obchodník“, prvý veľký britský supermarket, ktorý používa roboty na doručenie domov, zvýši v spolupráci so spoločnosťou Starship Technologies do konca roka flotilu robotov o 300 kusov, čo umožní spoločnosti Co-op nákup na požiadanie a zníženie emisie uhlíka pri dodávkach na poslednú míľu.

Co-op a Starship prvýkrát spustili službu autonómneho doručovania bez emisií v Milton Keynes v roku 2018 a Northamptone v roku 2020. Onedlho budú roboty dodávať tovar zákazníkom v piatich nových mestách. Prvým z nich bude Cambridgeshire. Zákazníci si budú môcť vybrať z viac ako 3000 potravín, ktoré prostredníctvom aplikácie Starship Food Delivery dostanú do ich domovov už o 20 minút.

Služba Starship je teraz k dispozícii viac ako miliónu ľudí na celom svete denne. Od začiatku pandémie COVID-19 zvýšila dodávky štvornásobne, pričom jej roboty s nulovými emisiami celosvetovo doručili viac ako 1,6 milióna komerčných objednávok, čo je viac ako ktorýkoľvek iný poskytovateľ autonómnych dodávok.

Začiatkom tohto roka Co-op oznámila nový desaťbodový klimatický zámer, v ktorom si stanovuje dosiahnutie čistej nuly svojich priamych a nepriamych emisií uhlíka do roku 2040. V súčasnosti už dodáva 100 % obnoviteľnej elektriny na prevádzku všetkých svojich obchodov s potravinami, pohrebných ústavov a kancelárií. Starship Technologies funguje komerčne na dennej báze po celom svete. Používatelia majú k službe prístup prostredníctvom aplikácie Starship Food Delivery, ktorá je k dispozícii na stiahnutie pre iOS a Android.

Foto: Co-op

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.