Raben Logistics Polska otvorila nový sklad

Spoločnosť Raben Logistics Polska si pripísala ďalší bod na logistickej mape Poľska. Spolu s dlhodobým zákazníkom MAKRO Cash & Carry Polska otorila nový sklad v Adamowe blízko Varšavy. Skladová hala s rozlohou 33.000 m2 poskytuje množstvo riešení, ktoré zvyšujú nielen efektivitu procesov, ale aj bezpečnosť zamestnancov.

Raben Logistics Polska potrebuje na svoj dynamický rozvoj viac priestoru na vykonávanie logistických operácií. Procesy, ktoré sa predtým uskutočňovali v Blonie pri Varšave, sa preniesli do nového skladu. Nový sklad sa nachádza v priestoroch varšavského parku Panattoni A2, v blízkosti obľúbenej diaľnice A2 Autostrada Wolnosci, ktorá je dôležitým komunikačným uzlom pre vnútroštátnu a medzinárodnú dopravu.

Dvanásť a pol metra vysoká skladovacia hala poskytuje moderné riešenia vrátane automatického triediaceho systému vytvoreného vďaka efektívnej spolupráci s klientom MAKRO. Súčasťou haly je aj profesionálny sklad horľavých kvapalín. Je vybavený modernými systémami protipožiarnej ochrany, spolu so systémom postrekovačov v súlade s normami NFPA13.

Prepravu paliet vo vnútri skladu zabezpečujú vysokozdvižné vozíky s modernými lítium-iónovými batériami. Ich výhodou je krátky čas doplňovania energie a možnosť dobíjania batérií, čo zvyšuje efektivitu práce a umožňuje lepšiu manipulačnú kapacitu v sklade.

Foto: Raben Group