Protest dopravcov skončil, rokovania pokračujú

Dopravcovia sprejazdnili úseky, ktoré blokovali pre nákladné autá. Rokovania o ich požiadavkách štrajkujúcich ešte budú pokračovať. Vyplynulo to z pondelkového rokovania na ministerstve financií, ktorého sa zúčastnil aj premiér Peter Pellegrini. Únia autodopravcov Slovenska žiadala prostredníctvom štrajku zníženie cestnej dane o 50 percent a pozastavenie mýta.

Vláda pripraví návrh zníženia sadzby cestnej dane tak, aby sa zvýšila konkurencieschopnosť slovenských autodopravcov v rámci V4. Uviedla to správa TASR. Premiér Peter Pellegrini to oznámil na spoločnom stretnutí, ktorého sa zúčastnili zástupcovia Únie autodopravcov Slovenska (UNAS), Združenia cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia a príslušní ministri. Vláda má ambíciu schváliť legislatívu ešte v tomto volebnom období.

Minister financií Ladislav Kamenický by mal podľa premiéra pripraviť návrhy zníženia sadzby cestnej dane, z ktorých by sa aj v spolupráci s autodopravcami mal vybrať najvhodnejší variant. Do štvrtka tohto týždňa bude pán minister so svojimi odbornými útvarmi a so zástupcami autodopravcov spracovávať také alternatívy zníženia týchto daní z motorových vozidiel, aby sme sa ako krajina vrátili naspäť k sadzbám, ktoré budú môcť byť konkurencieschopné v rámci krajín V4,” skonštatoval Peter Pellegrini.