Prologis získal pečať Terra Carta od princa z Walesu

Jeho kráľovská Výsosť princ z Walesu v rámci svojej iniciatívy Sustainable Markets Initiative (SMI) predstavil pečať Terra Carta oceňujúcu súkromné ​​spoločnosti, ktoré idú príkladom a skutočne prispievajú k väčšej udržateľnosti svojho odvetvia. Toto ocenenie dostalo 45 spoločností na svete – úzky výber inovátorov v oblasti udržateľnosti.

Prologis sa už desaťročia riadi svojim záväzkom budovať udržateľne a implementovať špičkové inovácie a technológie. Spoločnosť, ktorá je najväčším globálnym developerom a prevádzkovateľom logistických nehnuteľností, predstavila svoj cieľ získať certifikáciu udržateľnosti pre všetky svoje nové aj renovované budovy. Ben Bannatyne, prezident spoločnosti Prologis Europe, prevzal toto uznanie od Jeho kráľovskej Výsosti princa z Walesu počas oficiálneho ceremoniálu v Kelvingrove.

„Je nám cťou byť súčasťou tejto prestížnej iniciatívy, ktorá stavia prírodu, ľudí a planétu do centra svetového systému hodnôt. Tieto hodnoty sú v súlade s našou vlastnou víziou výnimočnosti v oblasti výstavby nehnuteľností, budovania dlhodobých vzťahov a kvalitnejšieho životného prostredia, z čoho budú vo výsledku ťažiť naši zákazníci, zamestnanci a miestne komunity,“ uviedol Ben Bannatyne.

„Sme radi, že môžeme podporiť prácu Jeho kráľovskej Výsosti princa z Walesu a Sustainable Markets Initiative, ktorá pomáha formovať udržateľnejšiu budúcnosť,“ povedal spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Prologis Hamid R. Moghadam. „V našom prípade ide už o dlhodobú prax. Sme si vedomí vlastného podielu na vytváraní lepšieho a čistejšieho životného prostredia pre túto generáciu aj pre generácie po nej.“

Jeho kráľovská výsosť princ z Walesu dodal: „Pečať Terra Carta oceňuje organizácie, ktoré sa zaviazali vytvárať udržateľnejšiu budúcnosť a ktoré sa vo svojom podnikaní sústredia na prírodu, ľudí a planétu. Ak chceme zachovať Zem pre naše deti a vnukov, musíme všetci pristúpiť k zmenám. A práve tieto spoločnosti sa zaviazali k tomu, že nám to uľahčia.“

Prvá pečať Terra Carta za rok 2021 putovala globálnym spoločnostiam, ktoré sa sústredia na inovácie a preukazujú svoj záväzok spoluvytvárať udržateľné a dynamické trhy. Je udeľovaná podnikom, ktorých ambície sú v súlade s ambíciami plánu obnovy pre prírodu, ľudí a planétu Terra Carta, ktorý bol predstavený v januári 2021. Pečať Terra Carta dostali spoločnosti, ktoré zaujímajú vedúce postavenie vo svojich odvetviach a ktoré majú dôveryhodné plány podložené celosvetovo uznávanými vedeckými metrikami na dosiahnutie čistej nulovej uhlíkovej stopy do roku 2050 alebo skôr.

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.