Prologis stavia novú halu v parku Praha – Úžice

Výstavba novej špekulatívnej budovy s rozlohou 21.000 metrov štvorcových v plne obsadenom Prologis Parku Prague-Úžice v Českej republike je ukážkou toho, ako developer spája zákazníkov s vhodným trhom. Nová budova ponúkne kvalitné priestory v jednej z najžiadanejších lokalít v regióne.

Vďaka výbornej dostupnosti bude dokonalým distribučným centrom pre domácich a medzinárodných hráčov na logistickom trhu. Výhodou parku je ľahký prístup k diaľnici D8 – najväčšej dopravnej tepne medzi Prahou, hranicami s Nemeckom a medzinárodným prístavom v Hamburgu – a zároveň rýchle a efektívne spojenie s pražským letiskom Vodochody.

Budova 4, ktorej dokončenie sa očakáva v druhom štvrťroku 2020, bude disponovať flexibilným riešením priestorov pre všetky typy podnikania, či už ide o logistiku, skladovanie alebo výrobu. Minimálna veľkosť prenajímanej jednotky je stanovená na 4500 metrov štvorcových. V budúcnosti bude možné budovu rozšíriť o ďalších 42.000 metrov štvorcových.

Budova prejde procesom akreditácie BREEAM s cieľovou úrovňou „Very Good“ a ponúkne riešenia, ktoré sú štandardom všetkých budov Prologisu, napríklad inteligentné meracie systémy pre efektívnu správu energií, LED osvetlenie a ďalšie riešenia s cieľom ochrany životného prostredia.

Nielen vďaka lokalite, ale aj vďaka technickým parametrom sa budova stane ideálnym sídlom pre spoločnosti podnikajúce v oblasti e-commerce, ktorá má stále výraznejší vplyv na koncepciu logistických nehnuteľností. Svetlá výška budovy dosiahne 12 metrov, čím Prologis vytvára podmienky pre zákazníkov, ktorí skladujú veľké množstvo tovaru a práve pre e-commerce, s neustále stúpajúcimi požiadavkami na výšku skladov.

„Logistika je predovšetkým o prepojovaní a v Prologis sme odhodlaní pomáhať našim zákazníkom, aby ich spojenia boli čo najplynulejšie a najefektívnejšie tým, že im poskytneme ideálne priestory a dodáme vysoko kvalitné nehnuteľnosti,“ hovorí Martin Baláž, viceprezident a country manager Prologis pre Českú republiku a Slovensko.