Prologis Europe venoval na dobročinné účely viac než 275 000 eur

Spoločnosť Prologis oznamuje výsledky svojej charitatívnej činnosti a plnenia záväzku podporovať naprieč Európou miestne komunity a dobročinné aktivity. Líder v udržateľnosti medzi developermi priemyselných logistických parkov v Európe má za sebou pôsobivé úspechy aj na poli charity. Naposledy sa 12 európskych tímov Prologis zúčastnilo celomesačnej kampane nazvanej „Dock Doors of Giving“, ktorej cieľom bolo zaistiť potrebné finančné a iné prostriedky na charitatívne účely, a podporiť tak komunity najviac zasiahnuté pandémiou COVID-19.

V rámci Svetového dňa boja proti rakovine spoločnosť Prologis prináša informácie o tom, ako zamestnanci a dodávateľský reťazec v spolupráci s nadáciou Prologis Foundation venovali 91 charitatívnym organizáciám po celej Európe vyše 275.000 eur, čím prekonali pôvodne stanovený cieľ 200.000 eur.

Dary pozostávali z finančných príspevkov na jedlo, hračky a ďalšie predmety, vrátane dezinfekčných prípravkov na ruky a ďalších osobných ochranných prostriedkov. Prologis tiež podporil potravinové banky a komunitné skupiny, ktoré čelili vyššiemu dopytu po svojich službách.

„Iniciatíva Dock Doors of Giving je súčasťou našej nepretržitej podpory komunít v lokalitách, kde pôsobíme. Uvedomujeme si, že uplynulý rok nebol jednoduchý a cítime povinnosť pomôcť skupinám, ktorým pandémia COVID-19 najviac skomplikovala život,“ vysvetľuje Martin Baláž, viceprezident a country maganer Prologis v Českej republike a na Slovensku. „Náš slovenský tím prichádzal s radom nápadov, ako pomôcť tam, kde je to najviac potrebné. Tento prístup je jedným z ďalších dôkazov toho, že sociálna zodpovednosť je prirodzenou súčasťou našej DNA.“

Na Slovensku sa Prologis zameral na pomoc najzraniteľnejším. Miestny tím napríklad venoval hračky neziskovej organizácii Deťom s rakovinou, finančne podporil Azylové centrum Betánia, ktoré poskytuje útočisko týraným ženám s deťmi a poslal vianočné darčeky klientom domova pre seniorov Domus Bene. V rámci charitatívnych aktivít sa dostalo aj na zvieratá – slovenský tím poslal finančnú pomoc útulku pre psy a mačky a výcvikovému centru pre budúcich vodiacich psov. Všetky dobročinné aktivity, do ktorých sa Prologis na Slovensku zapojil, sú lokálnemu tímu blízke a na ich výbere sa sám podieľal.