Prístav Felixstowe zvyšuje prevádzkové výkony

Felixstowe, najväčší a najrušnejší britský kontajnerový prístav, zažíva opäť veľmi vysoký dopyt po cestných a železničných kapacitách, pretože objem dovozu do Veľkej Británie naďalej rastie. Kontajnerová lodenica v prístave zostáva na vysokej hustote, pozitívny vplyv majú aj opatrenia zavedené minulý týždeň na riadenie toku kontajnerov do a z prístavu.

V reakcii na vysoký dopyt po prístavných službách uvoľnil prístav za posledný týždeň viac ako 1600 ďalších prevádzkových intervalov a predĺžil otváracie hodiny v nedeľu, čo umožnilo dopravcom lepší prístup ku kontajnerom pre zasielateľov z Veľkej Británie. Za týždeň preložili prístavní zamestnanci na cestnú nákladnú dopravu viac ako 53.000 TEU.

Prístav vybavil na svojich železničných termináloch 16.887 TEU a pracuje so všetkými operátormi na ďalšom zvýšení objemu kontajnerov presunutých do vnútrozemia v priebehu nasledujúcich dní.

Dostupnosť pracovnej sily v prístave je dobrá. V dôsledku zmiernených epidemických opatrení privítalo vedenie prístavu uplynulý týždeň 100 nových prevádzkových zamestnancov. Manažment prístavu sa ospravedlnil všetkým zákazníkom, ktorých postihlo meškanie, ale naďalej si je istý, že vyššie uvedené opatrenia a úzka spolupráca s partnermi tieto operačné problémy vyriešia.

Foto: Port of Felixstowe