Prepojenie diaľnic D1 a D4 pri Bratislave by mal vybudovať poľský Budimex

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) ukončila vyhodnocovanie ponúk na dostavbu križovatky diaľnic D1 a D4. „Úspešným uchádzačom je poľská firma Budimex. Momentálne plynie lehota na možné podanie námietok, preto v tejto chvíli nemôžeme poskytovať žiadne bližšie informácie,“ informoval na sociálnej sieti minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Výstavba prepojenia D1 a D4 bude súčasťou rozšírenia diaľnice D1 v úseku Bratislava – Triblavina. Predpokladaná cena stavebných prác plánovaných podľa verejného obstarávania na tri a pol roka, bola vyše 127 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Ponuky v súťaži predkladali a otvárali ešte vlani 13. decembra. NDS odvtedy oficiálne nezverejnila, koľko uchádzačov predložilo ponuku a v akej výške. Podľa neoficiálnych informácií ponuku mali predložiť štyria uchádzači.

„Na základe stanovených kritérií ponuka Budimex S.A., dosiahla 1. poradie v hodnotení podľa stanovených kritérií,“ oznámila NDS výsledok vyhodnotenia ponúk v rámci dokumentov k verejnému obstarávaniu vo Vestníku verejného obstarávania. Na 2. mieste v tendri je Združenie D1 Bratislava – Triblavina so spoločnosťami Strabag, s.r.o., a Porr, s.r.o., a na 3. pozícii sa umiestnila spoločnosť Váhostav – SK, a. s.

Diaľničiari neuviedli, aké cenové ponuky predložili títo uchádzači. Kritériami na vyhodnotenie ponúk boli navrhovaná cena a lehota výstavby. Medzi uchádzačmi nie je uvedená spoločnosť Doprastav, a. s., ktorá mala navrhnúť pôvodne najnižšiu cenu, pravdepodobne bola vylúčená.

Zdroj: SITA

Foto: bratislavskenoviny.sk