Personálne zmeny vo vedení spoločnosti Scania CER

Nový rok 2021 prináša dôležité personálne zmeny vo vedení spoločnosti Scania v stredoeurópskom regióne (Česká republika, Slovensko, Maďarsko). Doterajší obchodný  riaditeľ Marián Černoch nastúpil na novú pozíciu vedúceho predaja v regióne Scania EMA (Eurázia, Stredný východ a Afrika), čo viedlo k následným zmenám.

Marián Černoch nastúpil do spoločnosti Scania Česká republika pred 16 rokmi na pozíciu manažéra predaja v dealerstve Čechy a krátko potom sa stal riaditeľom predaja pre celú Českú republiku. V poslednej dobe bol k jeho zodpovednosti pridaný trh na Slovensku a v Maďarsku. Na svoju novú pozíciu vedúceho predaja pre oblasť Scania EMA nastúpil 1. januára 2021.

„Marián odviedol pre Scaniu a našich zákazníkov v stredoeurópskom regióne vynikajúcu prácu a sme veľmi hrdí na to, že v rámci sveta Scania získa novú zodpovednosť; všetci prajeme Mariánovi to najlepšie v jeho ďalšej kariére,“ hovorí James Armstrong, výkonný riaditeľ Scania CER. A taktiež  vysvetľuje spôsob náboru Mariánovho nástupcu. “Vieme, že v našej organizácii máme veľmi talentovaných ľudí, a preto sme ani nepremýšľali o hľadaní nástupcu mimo našej spoločnosti.”

Novým obchodným riaditeľom stredoeurópskeho regiónu Scania sa tak stal Martin Plachý, ktorý má so spoločnosťou Scania mnohoročné skúsenosti ako riaditeľ dealerstva v Českej republike, a to na Morave aj v Čechách.

Martinov nástupca bol taktiež vybraný interne – novým riaditeľom dealerstva Čechy v Českej republike bol menovaný Matej Venhoda, ktorý v spoločnosti Scania pracuje už od roku 1997 v rámci dealerských a distribučných organizácií.

„Na základe skúseností a zručností Martina a Mateja očakávam bezproblémovú zmenu v našej organizačnej štruktúre,“ dodáva James Armstrong. A skutočnosť, že sa nám podarilo pokryť všetky zmeny internými ľuďmi, potvrdzuje, že rozvoj talentov pre nás v spoločnosti Scania nie je len obyčajnou frázou.”