Papierové tašky z Horehronia dobýjajú Európu

Závod Harmanec-Kuvert v Brezne, súčasť holdingu ECO – INVESTMENT a.s., nadväzuje na viac ako 100 ročnú tradíciu papierenského priemyslu v regióne. Patrí k najmodernejším európskym producentom papierových tašiek. V roku 2019 spoločnosť Harmanec-Kuvert Brezno vyrobila 1,5 miliardy kusov obálok a papierových tašiek.

„Dopyt po ekologických obaloch je obrovský, preto sme pripravení reagovať. V roku 2020 vyrobíme viac ako 234 miliónov kusov papierových poštových a nákupných tašiek, pričom rozširujeme výrobu o nové taškovacie stroje. Nárast elektronickej komunikácie v dôsledku pandémie COVID-19 spôsobil zníženú spotrebu poštových obálok používaných v obchodnej a transakčnej komunikácii, ktorú sa nám podarilo kompenzovať nárastom výroby papierových nákupných tašiek take-away pre gastroservis, ako aj nahrádzaním plastových nákupných tašiek za ekologicky šetrnejšie papierové tašky. Postupne sa výrobná kapacita zvýši o 75 mil. ks ročne. V najbližšom období plánujeme v závode v Brezne preinvestovať cca. 3 milióny eur,“ oznámil Milan Fiľo, prezident a predseda predstavenstva holdingu ECO – INVESTMENT a.s..

Harmanec – Kuvert je dôležitým regionálnym zamestnávateľom. Dnes tu nachádza prácu 170 ľudí. Rozšírením výroby k nim pribudne ďalších 100 Horehroncov. Spoločnosť poskytuje výborné platové podmienky, 13. a 14. plat a širokú škálu zamestnaneckých benefitov.

Tašky z Brezna putujú okrem Slovenska aj na český, maďarský, anglický, belgický a holandský trh. Vďaka zvyšovaniu produktivity, diverzifikácii výroby a najmä investíciám do technológií môže spoločnosť ponúknuť zákazníkom široký sortiment papierových tašiek od jednofarebných tašiek na potraviny a take-away až po papierové tašky s potlačou, využívané v textilnom priemysle a v darčekovom sortimente.

Zdroj: TASR

Foto: Dušan Hein