„Palivová“ karta od spoločnosti Shell pre hybridy a elektromobily

Firemné flotily s plug-in hybridnými vozidlami a elektromobilmi budú môcť pri nabíjaní svojich áut využívať hybridnú kartu od spoločnosti Shell už aj na Slovensku. Slúži rovnako na iniciovanie nabíjacej relácie aj na tankovanie pohonných hmôt. Okrem toho sprístupňuje aj ďalšie benefity, ako je nastavenie limitov či sledovanie transakcií v reálnom čase.

Hybridná karta Shell funguje vo verejnej sieti nabíjacích staníc Shell Recharge a v sieti vybraných partnerov. To značí, že vodiči ju aktuálne môžu používať na približne 580 nabíjacích bodoch, čo je v rámci Slovenska jednoznačne najväčší počet dostupných nabíjacích bodov v rámci jedného riešenia. V Európe majú k dispozícii viac ako 300-tisíc nabíjacích bodov. Hybridnú kartu, ktorá je vydaná na Slovensku, totiž možno používať v akceptačnej sieti Shell aj v iných krajinách.

„Hybridná karta Shell je určená najmä pre firemných zákazníkov, ktorí vlastnia vozové parky s autami do 3,5 tony, čiže s osobnými a ľahkými úžitkovými vozidlami. Typickými reprezentantmi takýchto firiem sú napríklad kuriérske alebo dodávateľské spoločnosti. Vzhľadom na širokú akceptačnú sieť očakávame medzi firemnými zákazníkmi výrazný záujem o hybridné karty,“ hovorí riaditeľka divízie Shell Fleet Solutions pre Českú republiku a Slovensko Eva Belák Heberová.

Podľa prieskumu spoločností Shell a Deloitte až dve tretiny manažérov firemných flotíl uvažuje o využívaní plug-in hybridných alebo elektrických automobilov. Hybridná karta, ktorá je vybavená RFID bezkontaktnou technológiou, poskytuje výhody, na aké sú zvyknutí majitelia tradičných palivových kariet. Tí si pochvaľujú predovšetkým jednu súhrnnú faktúru pre všetky transakcie vykonané vydanými kartami, čo im umožňuje lepšiu kontrolu nákladov a prehľad transakcií cez online zákaznícky portál.

„Hoci hybridnú kartu možno používať samostatne, jej výhody sa znásobujú s mobilnou aplikáciou Shell Recharge. Tá slúži jednak na vyhľadávanie nabíjacích bodov s možnosťou zobrazenia taríf, ako aj na spustenie a zastavenie nabíjacej relácie. Okrem toho zaznamenáva históriu transakcií, čo je veľmi užitočná funkcia, keďže nabíjacie stojany nevydávajú pokladničné doklady,“ pripomína Eva Belák Heberová s tým, že aplikácia eviduje aj transakcie spustené fyzickou kartou. Aplikácia je totiž priamo prepojená s fyzickou kartou, resp. kartami, ktoré do nej možno pridávať buď ručne zadaním ich identifikačného čísla, alebo zosnímaním QR kódu na zadnej strane karty. Okrem transakcií umožňuje s využitím pokročilých vyhľadávacích nástrojov sledovať aj spotrebu za vybrané obdobie a jej prepočet na ušetrené emisie oxidu uhličitého, celkové náklady vynaložené na nabíjanie či dĺžky nabíjacích relácií.

Viac informácií o hybridnej karte Shell prináša špecializovaná stránka.