P3 Logistic Parks oslavuje svoje 20. výročie na veľtrhu EXPO REAL

Prestížny medzinárodný veľtrh Expo Real 2021 je príležitosť k oslave 20 rokov pôsobenia investično-developerskej spoločnosti P3 Logistic Parks. Tá bola na prelome tisícročia založená v Prahe a zo skromných začiatkov vyrástla medzi 5 najvýznamnejších hráčov na európskom priemyselno-realitnom trhu. Dnes P3 spravuje cez 6,3 milióna m2 špičkových skladových priestorov na 11 európskych trhoch. Viac ako 450 nájomníkov z radov retailu, e-commerce, logistiky alebo automotive zabezpečuje potreby svojich zákazníkov z budov P3.

Súčasnú trajektóriu dynamického rastu začala P3 v roku 2016, kedy spoločnosť získal singapurský štátny investičný fond GIC. Od tej doby sa jej hodnota takmer zdvojnásobila na súčasných 7 miliárd eur, a rozloha nových skladových priestorov sa rozšírila o 1,8 milióna m² s plánovanou kapacitou výstavby ďalších 800.000 m². Rastu P3 napomohli priaznivé trhové podmienky pre poskytovateľov logistických priestorov, vrátane zrýchleného rozvoja e-commerce a vývoja nákupných zvyklostí zákazníkov.

„P3 sa rozrástla na dynamickú spoločnosť s ambíciami stať sa najvýznamnejším investorom v oblasti logistických nehnuteľností v Európe. Sme medzinárodná spoločnosť, ktorá má praktické skúsenosti na rôznych trhoch, čo je pre investorov nenahraditeľné. Naše najväčšie prednosti spočívajú v dlhodobom pohľade na investície, rozvoj a vlastníctvo našich nehnuteľností, a tiež v širokej ponuke služieb od akvizície cez výstavbu až po správu nehnuteľností. Vždy chceme našim zákazníkom ponúknuť tie správne zručnosti a vhodný prístup na dosiahnutie najlepších výsledkov a zároveň byť skvelým pracoviskom pre tie najväčšie talenty,“ hovorí Frank Pörschke, generálny riaditeľ P3 Logistic Parks.

V nasledujúcich dvadsiatich rokoch plánuje P3 rast prostredníctvom ďalšieho rozširovania developerského biznisu a hľadania vhodných investičných príležitostí – ako do veľkých, celoeurópskych portfólií, ako aj v rámci menších obchodov na lokálnych trhoch.

„Trh sa síce značne zahrial, ale spoliehame na naše investičné skúsenosti a stále vidíme mnoho atraktívnych príležitostí. Budeme tak aj naďalej aktívne rozširovať naše portfólio. Nedávno sme dokončili akvizíciu portfólia s rozlohou 112 000 m² v Španielsku a v súčasnej dobe sa uchádzame o niekoľko ďalších obchodov naprieč Európou,“ hovorí Otis Spencer, investičný riaditeľ P3 Logistic Parks.

„Development je jednou z našich najsilnejších stránok, takže ho vnímame ako to, čo nás ženie vpred, a hľadáme preto najlepšie projekty na trhu. Nedostatok pozemkov vhodných pre výstavbu je aktuálne najväčším problémom v mnohých krajinách, ale naše tímy úzko spolupracujú s našimi partnermi pri akvizícii pozemkov a pri navrhovaní skladových priestorov tak, aby vyhovovali špecifickým požiadavkám našich zákazníkov. Ak je to možné, zameriavame sa primárne na revitalizáciu brownfieldov, ktoré sú podľa nás z hľadiska životného prostredia tou správnou cestou. Hoci sme primárne logistickí hráči, naše developerské skúsenosti nám umožňujú realizovať aj projekty ktoré sú na jeho pomedzí, ako je logistika poslednej míle, datacentrá alebo sklady s kontrolovanou teplotou,“ vysvetľuje David Marquina, riaditeľ pre development P3 Logistic Parks.

Symbol XX, ktorý tento rok P3 používa vo svojom vizuálnom štýle, odkazuje na 20 rokov P3 na trhu. Bol vybraný ako symbol, ktorý zároveň reprezentuje jej zámery do budúcnosti. P3 sa stala jednou z najsilnejších a najuznávanejších realitných značiek, synonymom dobrých služieb pre viac ako 450 zákazníkov a rozsiahlu sieť dodávateľov. V roku 2021 bola P3 vyhlásená najsilnejšou značkou v južnej Európe a získala tiež osobitné ocenenie Najsilnejší rast značky v Európe vo všetkých kategóriách z odboru nehnuteľností od EUROPEAN REAL ESTATE BRAND INSTITUTE.

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.