Omar Sattar povedie expanziu Crowdberry do nehnuteľností

Vedenie tímu pre investície v oblasti nehnuteľností česko-slovenskej investičnej platformy Crowdberry preberá od septembra Omar Sattar, realitný profesionál s viac než 25 rokmi skúseností z riadiacich pozícií vo firmách ako DTZ, Avestus a Colliers International. Crowdberry vďaka tomu umožní súkromným investorom vstupovať do konkrétnych investičných príležitostí s vyššou pridanou hodnotou z oblasti komerčných nehnuteľností a kvalitných rezidenčných projektov v ešte väčšej miere ako doteraz.

Firma, ktorá za päť rokov pomohla päťsto súkromným investorom vstúpiť do pätnástich firiem ako Footshop, GymBeam alebo Ecocapsule s investíciami v hodnote 24 miliónov eur, a zároveň spravuje  vyše 23-miliónový investičný fond na podporu mladých slovenských firiem, sa dlhodobo špecializuje na investície do podielov firiem. Rovnaký princíp aplikuje aj na realitné investície. Súkromným investorom tak umožňuje stať sa spoluvlastníkom konkrétneho realitného projektu, stavby alebo komerčnej nehnuteľnosti, čo Crowdberry odlišuje od väčšiny platforiem a realitných fondov. Dôležitou súčasťou aktivít Crowdberry v oblasti nehnuteľností sú projekty, v rámci ktorých sa investori stávajú spoluvlastníkmi so skúsenými developermi s cieľom umožniť ich ďalší rast a podieľať sa priamo na ich úspechu.

Omar Sattar je skúsený realitný profesionál a člen RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) pôvodom zo Škótska. Väčšinu profesionálnej kariéry (od roku 1997) strávil v regióne strednej a východnej Európy. V súčasnosti je nezávislým členom predstavenstva CPI Property Group.

„Crowdberry sa stalo priekopníkom a lídrom v oblasti financovania rastúcich českých a slovenských firiem a  významne mení možnosti toho, ako sa môžeme starať o svoje financie a investície. Mojím cieľom je rovnakú pozíciu vybudovať aj v oblasti realít. Využitie skúseností Crowdberry z investičného štruktúrovania a ich komplexných kontrolných mechanizmov pri realitných projektoch v rannej fáze, prinesie zaujímavé, inak nedostupné investičné príležitosti s vyšším výnosom, než je v realitách zvykom,“ vysvetľuje Omar Sattar, prečo sa k tímu Crowdberry pripojil.

Crowdberry vyberá realitné investičné príležitosti v spolupráci s preverenými developermi, ktorí tvoria kvalitné a prínosné projekty transparentnou cestou prívetivou ich okoliu. Taká spolupráca umožňuje potom investorom spoluvlastniť realitné projekty z ich okolia.

„Vďaka svojim manažérskym a realitným skúsenostiam je Omar významnou posilou do nášho realitného tímu. Našou ambíciou je ešte viac prepojiť investičné know-how a inovatívny prístup k financovaniu firiem, ako tomu bolo v prípade Footshop, Sensoneo, Akular či Ecocapsule, do segmentu nehnuteľností. Omar zdieľa hodnoty, na ktorých je naša firma postavená – transparentnosť, férovosť a profesionalita, a tiež absolútne zameranie na potreby našich klientov a povestnú extra míľu, ktorú máme zakorenenú v našej DNA,“ komentuje Peter Bečár, partner Crowdberry.

Crowdberry je profesionálna platforma pre alternatívne investície, ktorá už od roku 2015 spája české a slovenské firmy s rastovými, často medzinárodnými ambíciami, ktoré menia svoje odvetvia, so súkromnými investormi. Tí tak majú možnosť investovať s využitím profesionálnej infraštruktúry na úrovni kvalitných fondov rizikového kapitálu a môžu sa aktívne podieľať na úspechu nimi vybraných firiem.