Nový cross-dock umožní DB Schenker konsolidovať sieť pozemnej dopravy

Moderný a udržateľný cross-dock zvýši produktivitu spoločností Panattoni a DB Schenker, ktoré spolupracujú na výstavbe nového strediska pozemnej dopravy v Herbrechtingene severovýchodne od Ulmu (Bádensko-Württembersko).

DB Schenker začne presúvať svoju pobočku pozemnej dopravy z Ulmu do Herbrechtingenu v máji 2022, keď otvorí nový viacúčelový cross-dock terminál, čím zvýši svoje kapacity. Nový terminál vznikne v priemyselnom areáli Robert-Bosch-Strasse s priamou blízkosťou diaľnic A7 a A8, ktoré poskytujú dôležité severojužné prepojenie aj s mestami Stuttgart a Mníchov.

Na ploche 40.000 m2 sa bude nachádzať prekladisko a samostatná dvojpodlažná administratívna budova. Areál bude mať 7000 m2 logistických priestorov, 2000 m2 kancelárskych a komunálnych priestorov a 15.200 m2 spevneného vonkajšieho priestoru. K dispozícii bude 70 parkovacích miest pre osobné autá, 71 miest pre nákladné automobily a 40 miest pre prívesy. Cross-dock bude mať dovedna 74 rámp, ako aj vyrovnávacie mostíky pre nákladné automobily s mimoriadne objemným nákladom.

Konfigurácia logistického terminálu umožní vysoko optimalizované procesy nakladania a vykladania, ktoré zaručujú extrémne rýchlu prekládku tovaru a materiálu. Nový cross-dock bude certifikovaný podľa zlatého štandardu DGNB a bude vybavený elektrickými nabíjacími stanicami, opatreniami na recykláciu odpadových a dažďových vôd, ochranou proti hluku a fóliou WHC 3 na zníženie rizika pri manipulácii s nebezpečnými látkami.

Moderný cross-dock poskytne spoločnosti DB Schenker nový rozbočovač, ktorý mu umožní ďalej konsolidovať sieť pozemnej dopravy, zvýšiť produktivitu a pokračovať v obchodnom raste.

Foto: DB Schenker

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.