Nové elektrické nákladné vozidlo poslednej míle

Spoločnosti CityFreighter a AB-Joost podpísali dohodu o vývoji elektrického nákladného vozidla poslednej míle. Cieľom je vyrábať verziu Beta CF1 spoločnosti Cityfreighter vo výrobnom závode spoločnosti AB Joost v Belgicku. CF1 je elektrické vozidlo triedy 3 pre logistiku poslednej míle a má jedinečný modulárny koncept, ktorý výrazne zníži náklady na vývoj, ako aj čas uvedenia na trh.

Plne funkčný koncept predstavil CityFreighter na výstave ACT v Long Beach v roku 2019. Očakáva sa, že verzia Beta bude dokončená v marci 2021, po ktorej bude začiatkom roku 2022 nasledovať homologizačné konanie umožňujúce cieľavedomý začiatok výroby. Obe spoločnosti sa zameriavajú na budovanie dlhodobých vzťahov. Budúce záväzky týkajúce sa montáže a distribúcie sa určia neskôr.

CityFreighter je start-up z Kalifornie, ktorý vyvíja plne elektrické nízkozdvižné vozíky triedy 3 pre posledný kilometer. AB-Joost so sídlom v Belgicku sa špecializuje na autokary a elektrické úžitkové vozidlá. AB-Joost prevádzkuje zariadenie na ploche 13.935 m2 vybavené najmodernejšími výrobnými technológiami na belgickom pobreží.

Foto: Newswire