Nippon Express Korea získal certifikáciu ISO 13485

Spoločnosť Nippon Express Korea získala certifikát ISO 13485 o súlade s normou ISO pre systémy riadenia kvality zdravotníckych pomôcok vo svojom sídle na medzinárodnom letisku Incheon v Soule v Kórejskej republike (ROK). Zdravotnícke prístroje sú presné prístroje, ktorých použitie môže byť doslova otázkou života alebo smrti, a preto si manipulácia s nimi vyžaduje vysokú kvalitu a náročné riadenie.

Logistika globálneho predaja a nákupu zdravotníckych pomôcok je veľmi zložitá. Vyžaduje si dodržiavanie rôznych predpisov, ktoré sa v jednotlivých krajinách líšia. Od vypuknutia pandémie kornavírusov podporujú vládne a dozorné orgány v ROK vyšší vývoz zdravotníckych pomôcok a podľa toho sa sprísnili zákony a nariadenia. Očakáva sa tiež prísnejšia regulácia skladovania, prepravy a vedľajších služieb.

Nippon Express Korea je prvým japonským dopravcom, ktorý získal certifikáciu ISO 13485 v ROK. Táto certifikácia dokazuje jej záväzok riadiť svoje operácie a poskytovať bezpečné a zabezpečené logistické služby pre zdravotnícke prístroje v súlade s vyššie uvedenou normou ISO.

Foto: Nippon Express