Nákladné autá Scania prepravujú plyn na španielskych ostrovoch

Prepravná spoločnosť Trans Dóniz nedávno pristavila na španielskom ostrove Tenerife štyri nové vozidlá Scania P 450, optimalizované na prepravu kanistrov s plynom v náročnej topografii.

Nákladné vozidlá majú najnovšie bezpečnostné vybavenie potrebné na prepravu horľavých látok na Kanárskych ostrovoch, ako napríklad protiblokovacie brzdy, kontrolu trakcie a lapač iskier. Spoločnosť prepravuje chúlostivý náklad z výrobného závodu blízko Gibraltáru na španielskom polostrove až do svojho skladu na Tenerife a následne ďalej do predajných miest po celých Kanárskych ostrovoch.

Bezpečná a rýchla distribúcia na miesto určenia

Flotila spoločnosti Trans Dóniz pozostáva zo 46 nákladných vozidle, z ktorých 19 je značky Scania. Ak k tomu pridáte 14 špeciálne navrhnutých plošinových prívesov, môžete zaistiť bezpečnú a rýchlu distribúciu nespočetného množstva 12,5-kilogramových plynových „bômb“ v obehu. Distribúcia butánového plynu je pre miestne domácnosti a podniky rozhodujúca. Španielska domácnosť ročne bežne spotrebuje 1,9 týchto typických oranžových kanistrov s plynom, zatiaľ čo obyvatelia ostrovov v priemere kúpia až 3,1 kanistra. V roku 2019 navštívilo túto časť Španielska v Atlantickom oceáne viac ako 13 miliónov turistov, vďaka čomu je tento trh s butánom významný.

„Prívesy so špeciálnou plošinou nakladajú na trajekt naši vodiči v prístave Cádiz na španielskom pobreží Atlantického oceánu. Keď trajekt dorazí na ostrov, naša ostrovná posádka ich prevezme s našimi ťahačmi značky Scania za účelom ďalšej distribúcie. Občas však môžu nastať problémy s časovým harmonogramom,“ hovorí technik Alexis Dóniz Garcia. „Sme spokojní s dobrými vzťahmi, ktoré máme s miestnym predajcom značky Scania.“

Závislosť na 40-hodinovej námornej doprave je súčasťou života na ostrove. Príležitostne však tiež zaťaží distribučný reťazec a mohla by spôsobiť rušivý výpadok energie, ak by loď nepriplávala podľa plánu. Väčšinou však trajekty dorazia včas a v prístave je už pripravená skupina šikovných vodičov s kombináciou bezpečných a efektívnych nákladných vozidiel a prívesov, aby splnili úlohu. „Značka Scania vyniká v mnohých ohľadoch a sme skutočne spokojní s výkonom nákladných vozidiel a dobrými vzťahmi, ktoré máme s miestnym predajcom značky Scania,“ hovorí Dóniz Garcia.