Na hraniciach sa situácia opäť komplikuje

Na hraničných priechodoch s našimi južnými susedmi sa to opäť začína komplikovať. “Maďarská strana zavádza prísnejšie kontroly na svojich hraničných priechodoch, čo má znova za následok vytváranie kolón na diaľniciach a cestách vedúcich k priechodom,” uvádza združenie ČESMAD Slovakia. Na hraničných priechodoch budú vodiči musieť vyplniť formulár o ciele cesty. V prípade, že je cieľovou krajinou Maďarsko, bude musieť vozidlo opustiť krajinu do 25 hodín od priechodu hraníc.

Z dôvodu spomalenia hromadenia nákladných vozidiel na našom území bude Polícia SR obmedzovať nákladnú dopravu prichádzajúcu z Českej republiky, čo bude mať za následok vytváranie kolón už na českej strane. Nákladné vozidlá budú na Slovensku odkláňané na krajnicu a na odpočívadlá, ktoré sa však rýchlo plnia. Vozidlá, prepravujúce živé zvieratá, krmivá a potraviny budú uprednostňované.

“Okrem týchto komplikácií plánuje Ukrajina dnes o polnoci zavrieť hraničné priechody. Túto informáciu ešte preverujeme,” upozorňuje ČESMAD Slovakia.

V prípade, že si chcete skontrolovať čakacie doby na hraniciach, nápomocný môže byť aj link https://covid-19.sixfold.com/