MSC prepravila cez Atlantik do Montevidea obrovský náklad

Spoločnosť MSC prepravila 11 nákladných zaťažovacích železničných vozňov z Antverp do Montevidea v jednej zásielke. Na umiestnenie vagónov bola vytvorená „posteľ“ s 24 štvormetrovými plochými regálmi. Náklad bol uložený na ploche 675 štvorcových metrov. Vagóny prepravila loď Sofia Celeste s kapacitou 8800 TEU, patriaca lodiarstvu MSC. Každý vagón s dĺžkou 14 m a šírkou a šírkou 3 m vážil 290 ton.

Zaťažovacie vozne sú súčasťou dôležitého projektu infraštruktúry pre Uruguaj, ktorý v súčasnosti buduje viadukt vedúci do prístavu Montevideo. Viadukt je navrhnutý a vyrobený na podporu obehu naložených nákladných a osobných automobilov. Po dokončení bude mať dĺžku približne 1 800 metrov, tri vstupné a výstupné pruhy a 160 metrov dlhý oblúkový most.

Uskutočnením projektu získa prístav obojsmerný železničný prístup a väčšiu plynulosť dopravy. „V čase, keď celý trh zostáva pod značným systémovým tlakom spôsobeným globálnou pandémiou, náš tím pre projektový náklad ide nad rámec toho, aby zaistil nepretržité plánovanie a vykonávanie špeciálnych nakládok,“ komentoval Ben Collins, globálny manažér pre projektový náklad spoločnosti MSC.

Napriek preťaženiu v niektorých kľúčových obchodných centrách na celom svete bola poskytnutá priestorová plocha s rozlohou 1000 metrov štvorcových na skladovanie nákladu v termináli MPET v Antverpách ako príprava na nakládku pred príchodom MSC Sofia Celeste.

Foto: Project Cargo Journal