Ministerstvo dopravy a ČESMAD pomôžu s dopravou na hranicu s Ukrajinou

Združenie autodopravcov ČESMAD v spolupráci v Ministerstvom dopravy a výstavby SR vytvárajú zoznam dopravcov, ktorí sú ochotní sa podieľať na preprave ľudí z hraníc s Ukrajinou, respektíve na doručovaní humanitárnej pomoci na hranice. Koordinačné centrum chcú sprevádzkovať v priebehu zajtrajška.

Vznikajúce koordinačné centrum bude spolupracovať s okresnými úradmi a krízovým štábom. V prípade, ak od nich príde požiadavka na prepravu, nájdu zamestnanci call centra ČESMADu vhodného dopravcu, ktorému následne okresný úrad vydá príkaz na vecné plnenie.

„ČESMAD v priebehu zajtrajšieho dňa zverejní e-mail a telefónne číslo, na ktoré sa budú môcť nahlasovať dopravcovia s voľnými kapacitami. Vyzývame všetkých, ktorí sú ochotní sa zapojiť do pomoci a sú k dispozícii, aby nás kontaktovali, my ich následne zaradíme do databázy a v prípade potreby sa im ozveme,“ povedal generálny riaditeľ Sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií na MDV SR Peter Varga.

Koordinačné centrum bude fungovať primárne pre potreby krízového riadenia a slúžiť bude na komunikáciu s dopravcami a okresnými úradmi, respektíve krízovým štábom.