Minister dopravy: Vymyslite názov nového mosta!

V Bratislave by sme už budúci rok mali mať v poradí šiesty most. Ten je súčasťou nultého obchvatu D4 a prepája dve veľké časti Dunajského súmostia – hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice Bratislava, Jarovce – Ivanka, sever.

“Keďže tento most ešte nemá názov, budem rád, ak nám ho pomôže vybrať verejnosť. Prosím napíšte do komentára pod tento príspevok svoj návrh názvu a desať návrhov s najväčším počtom lajkov sa dostane do užšieho výberu, z ktorého bude opäť verejnosť vyberať ten víťazný. Svoje návrhy môžete písať do 15.júla,” vyzýva Andrej Doležal, minister dopravy na sociálnej sieti.

„Som veľmi rád a zároveň poctený, že som sa zúčastnil prepojenia mostu aj so svojim predchodcom v úrade a teším sa, že už o niekoľko mesiacov budú môcť občania jazdiť po novom moste,“ uviedol k výzve Andrej Doležal.

V komentároch zatiaľ vedú humorné názvy ako Most kapitána Danka a Most expensive, ale aj pragmatický Diaľničný most, symbolický Most M. R. Štefánika či Most Jána Kuciaka. Celkovo je v komentároch zatiaľ  takmer 800 návrhov.

S vtipným názvom to však môže dopadnúť ako s Cyklomostom Slobody. Ten mal byť pôvodne podľa vôle verejnosti Most Chucka Norrisa, no návrh neprešiel cez rakúsku stranu.