Magna PT plánuje rozšírenie logistického centra

Výrobný závod Magna PT, ktorý sídli v priemyselnom parku Kechnec pri Košiciach, plánuje rozšírenie logistického centra, čím vytvorí 50 nových pracovných miest. Spoločnosť to uviedla v zmene navrhovanej činnosti, ktorú predložila na posudzovanie vplyvov na životne prostredie. Informovala o tom agentúra SITA.

Zmena navrhovanej činnosti sa týka skladovacej plochy v rámci výrobného areálu, ktorá bude rozšírená o viac ako 5000 metrov štvorcových. V súčasnej dobe výrobný závod využíva skladovú halu s výmerou viac ako 10.000 metrov štvorcových. V závislosti na zmene požiadaviek zákazníkov a typu prevodovky je v priebehu roku 2020 plánované rozšírenie skladovej haly na viac ako 15.000 metrov štvorcových.

Ako sa v projekte ďalej uvádza rozšírenie skladovej haly bude tvorené prístavbou so sendvičovými panelmi, s betónovou podlahou a prekryté strechou. Momentálne pracuje vo výrobnom závode 60 zamestnancov. Po dokončení prístavby plánuje spoločnosť v roku 2021 navýšiť počet zamestnancov na 110.

V závode Magna PT (bývalý Getrag Ford Transmissions Slovakia) v Kechneci sa v súčasnosti vyrábajú automobilové prevodovky. Závod bol uvedený do prevádzky v roku 2006 s výrobnou kapacitou 220.000 prevodoviek za rok. V roku 2016 došlo k navýšeniu kapacity závodu na 340.000 kusov automobilových prevodoviek. Pri výrobe prevodoviek sa vykonávajú mäkké i tvrdé operácie obrábania, tepelné spracovanie všetkých prevodovkových dielov, opracovanie prevodovkových skríň, montáž prevodoviek ako celku, ako aj všetky meracie a čistiace operácie.

FOTO: TV Košice