Maersk spolupracuje s UNAHCO na stavbe skladu a baliaceho zariadenia

Spoločnosť AP Moller-Maersk nedávno oznámila, že poskytne komplexné logistické riešenia s vyhradeným skladom a baliacim zariadením na Filipínach pre UNAHCO Inc. (Univet Nutrition and Animal Healthcare Co.), popredného výrobcu a distribútora produktov na výživu a zdravotnú starostlivosť pre zvieratá.

Ide o prvú investíciu spoločnosti Maersk do oblasti skladovania a vrecovania na Filipínach, ktorá má uspokojiť rastúci dopyt v reťazci dodávok poľnohospodárskych obilnín.

„Nové zariadenie umožní UNAHCO znížiť náklady na skladovanie a prepravu, optimalizovať operácie, zlepšiť tok tovaru, ako aj poskytnúť flexibilné a rýchlejšie dodávky do závodov. Budovanie partnerstva v oblasti oceánskych aj logistických služieb zvýši odolnosť a agilnosť dodávateľského reťazca našich zákazníkov. Dúfame tiež, že lepšie využijeme naše odborné znalosti a využijeme obrovský potenciál pre budúcu spoluprácu,“ konštatoval Erry Hardianto, generálny riaditeľ Maersk Indonesia a Filipín.

Sklad a baliace centrum s rozlohou 4 000 štvorcových metrov bude strategicky umiestnené v Angate – centrálnom distribučnom uzle UNAHCO. Sklad bude prístupný väčšine existujúcich závodov a zákazníkov UNAHCO, čím uspokojí potreby prijímania a doručovania.

„Som si istý, že vďaka tomuto partnerstvu dokážeme urobiť našu námornú prepravu ekonomickejšou a škálovateľnejšou a zároveň zabezpečiť väčšiu flexibilitu v našom dodávateľskom reťazci. Nové zariadenie postavené na mieru dokonale zdôrazňuje výhody, ktoré môžeme získať z integrovaných riešení Maersk. Tešíme sa na jeho otvorenie v tomto roku,“ uviedol Ricardo Alba, prezident a prevádzkový riaditeľ UNAHCO.

Foto: Maersk