Maďarsko spomaľuje prechod kamiónov na svoje územie

Polícia SR na svojej facebookovej stránke upozorňuje všetkých účastníkov cestnej premávky, že maďarská strana sa rozhodla spomaliť až úplne zastaviť prechod a vstup kamiónovej dopravy na svoje územie, čo bude mať výrazné následky na dopravnú situáciu na území Slovenskej republiky – predovšetkým v okolí otvorených hraničných priechodov.

Maďarský krízový štáb urobil toto rozhodnutie na základe kolapsu počítačového systému na rumunskej strane. Maďarsko preto uzatvorí hranice s Rumunskom. To, ako dlho budú trvať opatrenia voči hraniciam so Slovenskou republikou nie je známe.

“Slovenskí policajti spravia všetko preto, aby kamióny odkláňali na parkoviská, odpočívadlá a krajnice. Taktiež budú myslieť na obmedzenie prílevu kamiónov zo všetkých hlavných ťahov smerom do Bratislavy. Napriek tomu sa nevyhneme kritickej situácii, preto vás touto cestou žiadame o spoluprácu a trpezlivosť,” uvádza slovenská polícia.

AKTUALIZÁCIA:

Podľa posledných informácií z Policajného zboru SR bola znova spustená prevádzka na Maďarských hraničných priechodoch. Kolóny nákladných vozidiel by sa mali v najbližších hodinách rozpustiť.

Nákladné vozidlá môžu využiť nasledujúce hraničné priechody:
Čuňovo – Rajka
Milhost -Tornyosnémeti
Šahy – Parassapuszta

Situáciu priebežne monitorujeme. V prípade akýchkoľvek zmien vás budeme informovať.

V prípade, že si chcete skontrolovať čakacie doby na hraniciach, nápomocný môže byť aj link https://covid-19.sixfold.com/

FOTO: Polícia SR