Logistika elektronického obchodu sa dynamizuje

Ekol Logistics Poland a spoločnosť Regatte nedávno podpísali novú šesťročnú zmluvu so začiatkom v júli tohto roku. Znamená to vstup do tretej fázy spolupráce s rozšírením skladových priestorov o ďalších 23.000 m2.

Obidve spoločnosti spolupracujú od januára 2018. Spoločnosť Ekol prevádzkuje pre Regatte skladové priestory s rozlohou 10.000 m2, kde možno skladovať viac ako 10.000 paliet. Ekol ponúka komplexné logistické služby vrátane, vrátenia tovaru a zásielok z elektronického obchodu. Hoci v roku Ekol 2018 začal iba s tromi krajinami, v súčasnosti slúži príjemcom v celej EÚ.

Celková plocha skladov Ekol Poland činí takmer 40.000 m2. Firma ponúka skladovanie nielen na dlhodobé, ale aj na krátkodobé zmluvy pre rôzne veľkosti projektov. Vybavuje a manipuluje zásielky pre veľkoobchody a obchody spoločnosti Regatta vo väčšine krajín EÚ. Zároveň preberá služby elektronického obchodu pre príjemcov v iných krajinách EÚ.

V súčasnosti je logistika elektronického obchodu najdynamickejšou spoluprácou medzi spoločnosťami Ekol a Regatta. Nová zmluva predstavuje veľkú výzvu a zároveň veľkú šancu na ďalší rozvoj zmluvnej logistiky spoločnosti Ekol v Poľsku. Skladovacia kapacita firmy sa zvýšila približne 15-krát s viac ako 7-násobným denným nárastom výrobnej kapacity.
Potenciáli šesťročného obdobia zmluvných vzťahov oboch firiem počíta s rozšírením aj o Rusko a Izrael.

Foto: eovz