Logistics UK sa zameriava na dekarbonizáciu pomocou novej mapy trás

Logistický sektor musí prejsť rozsiahlou transformáciou, aby Spojené kráľovstvo dosiahlo čisté nulové emisie do roku 2050, uvádza Logistics UK, pričom uvádza na trh svoju mapu s cieľom dekarbonizovať toto odvetvie v hodnote 127 miliárd libier.

David Wells, výkonný riaditeľ obchodnej skupiny Logistic UK, pri predstavení iniciatívy „The Route to Net Zero: Manifesto for Logistics“ na virtuálnom podujatí povedal: „Logistické podniky sú odhodlané čo najrýchlejšie a najefektívnejšie dekarbonizovať svoje operácie, aby podporili environmentálne ciele Spojeného kráľovstva ako aj tie, o ktorých sa rozhodlo na medzinárodnej scéne na COP26. Vláda však musí zabezpečiť politické krytie a infraštruktúru, aby do roku 2050 umožnila čisté nulové emisie.“

Logistics UK v brožúre „The Route to Net Zero: Manifesto for Logistics“ podrobne popisuje opatrenia, ktoré podniky potrebujú od vlády a iných zainteresovaných strán, aby sa tento termín stal skutočnosťou. „Očakávame, že v nadchádzajúcich mesiacoch a rokoch dôjde k rozsiahlej transformácii v celom logistickom odvetví. Charakter cestnej, námornej, leteckej a železničnej dopravy sa totiž vyvíja tak, aby odvetvie fungovalo s nulovými emisiami uhlíka,“ konštatoval Andy Eastlake, generálny riaditeľ Zemo Partnership.

Jackie Hewson, manažér implementácie alternatívnych palív v spoločnosti John Lewis Partnership a Elaine Pringle, Fleet Manager vo firme  Scottish Water (obaja členovia iniciatívy Logistics UK Route to Net Zero) predstavili stratégie dekarbonizácie svojich spoločností a poskytli prehľad a poznatky pre tých, ktorí chcú urobiť ďalší krok na ceste k čistej uhlíkovej nule.

Foto: Logistics UK

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.