Letecká nákladná doprava vysokou rýchlosťou z Japonska do USA

Spoločnosť Nippon Express uviedla na trh produkt NEX-SPEED Super-Fast! Ide o vysokorýchlostnú konsolidovanú službu pre letecký náklad prepravovaný z letiska Haneda v Japonsku na juhovýchod USA cez letisko v Atlante.

Najrýchlejší čas prepravy funguje tak, že ráno sa naloží náklad prepravený na letisko Haneda. V ten istý deň nasleduje priamy let do Atlanty. Po prílete nákladu na pobočku spoločnosti Nippon Express USA v Atlante sa okamžite prevezme náklad z jej terminálu.

Nippon Express je jediný dopravca s pracovným zariadením vybavujúcim domáci aj medzinárodný náklad na letisku Haneda, čo mu umožňuje triediť náklad prichádzajúci na vnútroštátne lety na letisku, a potom ho nakladať na palubu lietadiel medzinárodných letov.

Spoločnosť je tiež jediným japonským dopravcom s vlastným skladom v tesnej blízkosti letiska v Atlante, čo v kombinácii s pohotovostnou doručovacou službou, ktorú ponúka pobočka v Atlante, umožňuje doručenie v rovnaký deň. S operáciami v mieste odletu aj príchodu je interná prevádzka, takže dodací čas je asi o deň a pol kratší ako u bežných služieb spoločnosti Nippon Express.

Náklad prichádzajúci na letisko v Atlante je možné doručiť v ten istý deň v okruhu približne 300 km od Atlanty, čo je oblasť, ktorá pokrýva väčšinu Georgie a Alabamy, ako aj časti ďalších susedných amerických štátov.

Foto: Cargo Facts