Kuehne+Nagel a Lufthansa Cargo podporia uhlíkovo neutrálne palivo

Kuehne+Nagel a Lufthansa Cargo sa dohodli na výhradnom partnerstve na podporu a používanie syntetického paliva od mimovládnej organizácie atmosfair so sídlom v Berlíne. Poskytovatelia logistických služieb sa spoločne zaviazali podporovať prvé výrobné miesto syntetického paliva SAF na svete v Emslande, Nemecku, nákupom 25 000 litrov ročne počas nasledujúcich piatich rokov. Syntetické palivá sa ešte nevyrábajú priemyselne, ale sú k dispozícii iba v laboratórnych množstvách. SAF palivo sa považuje za palivo budúcnosti, ktoré dokáže znížiť uhlíkovú stopu leteckých motorov na nulu.

Yngve Ruud, člen predstavenstva spoločnosti Kuehne+Nagel, zodpovedný za leteckú logistiku, uviedol: „Zákazníci spoločnosti Kuehne+Nagel majú už teraz možnosť redukovať emisie uhlíka zo svojich zásielok vďaka našim riešeniam bio SAF a som rád, že nastal čas pre syntetické SAF palivo, ktoré považujeme za dlhodobé riešenie pre leteckú dopravu. Zabezpečením prvej výroby paliva power-to-liquid spolu so spoločnosťou Lufthansa Cargo vysielame silný odkaz odhodlania a spolupráce a pozývame našich kolegov z oboru a zákazníkov, aby sa k nám pridali pri tvorbe nízkouhlíkového hospodárstva už dnes.“

„Kľúč k trvalo udržateľnému zníženiu našich emisií v letovej prevádzke vidíme jasne vo výskume a používaní syntetických, udržateľných leteckých palív. Sme obzvlášť hrdí na to, že v súčasnosti sme priekopníkom technológie power-to-liquid spolu so spoločnosťou Kuehne+Nagel a opäť dokazujeme, že sa aktívne zaoberáme výzvami v oblasti ochrany klímy,“ Dorothea von Boxberg, generálna riaditeľka spoločnosti Lufthansa Cargo, objasnila strategické pozadie partnerstva so spoločnosťou Kuehne+Nagel.

S vlastnosťami takmer identickými s konvenčným leteckým palivom sú udržateľné letecké palivá základným pilierom na ceste k uhlíkovo neutrálnemu lietaniu. Existujú dva hlavné typy udržateľného leteckého paliva – bio SAF a syntetické SAF.

Kuehne+Nagel a Lufthansa Cargo doteraz používali bio SAF na zníženie uhlíkovej stopy leteckej prepravy. Zatiaľ čo bio SAF sa vyrába z biomasy (odpadové produkty a suroviny s nízkym obsahom uhlíka), primárnym zdrojom energie a surovinami na výrobu syntetického paliva SAF je obnoviteľná elektrina, voda a oxid uhličitý. Syntetické SAF sa považuje za dlhodobé riešenie pre priemysel, pretože sa môže vyrábať bez obmedzení dostupnosti, bez obmedzení dodávok biomasy a môže znížiť emisie až o 100 %.

Podporte vydávanie aktuálnych správ na webe Logistika Dnes a v Logistika Dnes magazíne. Vyberte si inzerciu podľa vašej potreby (cenník nájdete TU), alebo uvítame aj zaslanie akejkoľvek čiastky na číslo účtu SK73 8360 5207 0042 0002 2712 Pomôžte nám ďalej sa zlepšovať. Za vašu podporu ďakujeme.