Kuehne + Nagel sa vyhne transpolárnej námornej ceste

Spoločnosť Kuehne + Nagel dala sľub spoločnosti Arctic Shipping Corporate, podľa ktorého nebude prepravovať tovary komerčnou lodnou dopravou na transpolárnej námornej ceste vystavenej riziku kolapsu ekosystému.

Arktída sa otepľuje dvakrát až trikrát rýchlejšie ako v iných častiach planéty, čo má za následok zmenšovanie letného morského ľadu, zmenu štruktúry morských ekosystémov a veľkú neistotu pre ľudí žijúcich v regióne. Rast lodnej dopravy na arktických lodných trasách predstavuje zvyšovanie ďalších možných rizík.

Keďže arktický ľad sa v dôsledku zmeny podnebia topí rýchlejšie, ako sa očakávalo, otvára sa možnosť nákladnej dopravy cez oceánske trasy, ktoré boli predtým nedotknuteľné. Aj keď tieto trasy ponúkajú skrátené prepravné časy, zvýšenie lodnej dopravy na arktických lodných trasách predstavuje veľké riziko ničivých environmentálnych vplyvov.

Firemný prísľub spoločnosti Arctic Shipping je dobrovoľným záväzkom spoločnosti Kuehne + Nagel, zaoberajúcou dopravou a logistikou, že nebude prepravovať tovary cez globálne jedinečné biotopy Arktídy.

Podobný prísľub Arctic Shipping Corporate už dali firmy Nike, Gap, Hapag-Lloyd, ASOS, CMA CGM, Puma, Ralph Lauren, Li & Fung a Evergreen Line.